Będzie ekshumacja Lecha Kaczyńskiego

Opublikowano: 16.10.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 290

Prezes PiS zapowiedział to w rozmowie z “Onetem”. (…)

“Ja się zgadzam z decyzją o ekshumacjach. W przypadku mojego brata jest już mowa o terminach. To będzie jedna z pierwszych, jeśli nie pierwsza ekshumacja” – mówił Kaczyński. “Śledztwo za poprzedniego rządu było skandalem, za które wielu ludzi powinno usiąść na ławie oskarżenia. Po przewiezieniu ciał do Polski nie przeprowadzono najbardziej elementarnych działań — oględzin zwłok, sekcji. Kłamano, że to ze względów sanitarnych. Tymczasem wszyscy żołnierze, którzy ginęli na misjach, mieli sekcje po przywiezieniu ciała do Polski. To, co się działo po katastrofie, to był jeden wielki, gigantyczny skandal.”

Kaczyński zapowiedział również zemstę polityczną, jaką ma zamiar przedsięwziąć na Donaldzie Tusku oraz byłej premier Ewie Kopacz, która miała „wprowadzać w błąd opinię publiczną w sprawie rzekomego udziału polskich lekarzy w sekcjach zwłok w Moskwie. W normalnym państwie demokratycznym wyeliminowałoby to ją z polityki. Takich osób było więcej”.

Zespół ośmiu prokuratorów z Prokuratury Krajowej z Markiem Pasionkiem na czele w czerwcu zdecydował o konieczności wykopania ciał wszystkich ofiar katastrofy, które nie zostały spopielone. To już druga tura ekshumacji – pierwsza miała miejsce w okresie od czerwca 2011 do listopada 2012. Wykopano wówczas 9 ciał. W ich wyniku wykazano złożenie niektórych fragmentów ciał do niewłaściwych grobów. (…)

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

Mam nadzieję, że po ekshumacji pogrzeb Prezydenta RP odbędzie się w szczodrze finansowanej przez Rzeczpospolitą Polską “wyciskarce kasy” czyli świątyni opaczności borzej…

Jeszcze rodzi się pytanie, czy przy okazji rozpoczęcia całego sezony ekshumacyjnego nastąpi jednocześnie oddzielenie relikwii świętego (kościoła smoleńsko-toruńskiego) Lecha Kaczyńskiego od ciał pozostałych ofiar?
Bo brak starannie przeprowadzonego sortowania może prowadzić do bałwochwalczego oddawania czci palcowi, który de facto należał do stewardessy!