Będzie dymisja Waszczykowskiego?

Opublikowano: 25.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 554

“Dziennik” podał, że według jego informatorów, Waszczykowski już za chwilę odda tekę szefa MSZ. Zostanie ambasadorem Polski przy ONZ, gdy Polska stanie się członkiem Rady Bezpieczeństwa.

Waszczykowski dwa razy już dostawał propozycje objęcia innych funkcji, niż pełni dotychczas. Raz chciano wypchnąć go do Parlamentu Europejskiego, potem do ambasady w USA. Jednak cały czas zajmuje stołek w MSZ. „Rzeczpospolita” sugeruje, że już niedługo. Beata Szydło powiedziała w TVP Info, że „rekonstrukcję się przeprowadza, a nie o niej opowiada”. Dziennik twierdzi, że rekonstrukcja rządu PiS jest nieunikniona w najbliższym czasie.

Waszczykowski miałby zostać „zrekonstruowany” w czerwcu, kiedy Polska na dwa lata zostanie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Zostałby ambasadorem naszego kraju przy tej organizacji. Rządowi informatorzy „Rz” nie wykluczają, że rekonstrukcja obejmie większą ilość ministrów.

Już w styczniu Witold Waszczykowski wypowiedział słynne „Z pokorą przyjmę swój los”. Media podawały wtedy informacje o narastającym konflikcie szefa MSZ z Krzysztofem Szczerskim, prócz tego Waszczykowski mniej więcej w tym samym czasie zaliczył wpadkę z San Escobar, z której śmiał się cały świat. Spodziewano się natychmiastowego odwołania: „Polityk musi mieć wiarę, że to co robi, robi w sposób dobry, a ocenę tego pozostawiam innym. Z pokorą przyjmuję swoje stanowisko, swój los” – mówił wtedy minister.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.