Będą wyrzucać zmarłych z Powązek

Opublikowano: 01.08.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Szef IPN ogłosił, że to rozważa. Prawicowe środowiska kombatanckie cieszą się i już planują, kogo z Powązek usunąć: Jaruzelskiego, Kiszczaka? A z pewnością Bieruta, Gomułkę i Marchlewskiego.

Jarosław Szarek w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” stwierdził kategorycznie: „W takich miejscach, obok m.in. bohaterów powstań, żołnierzy 1920 roku, Powstania Warszawskiego, Łączki, na tym naszym Campo Santo, gdzie stanie Panteon Żołnierzy Wyklętych – ofiar antykomunistycznego powstania – na wzór pomnika Obrońców Lwowa, nie ma miejsca dla upamiętniania komunistycznych zbrodniarzy, a takimi byli Bierut, Gomułka”.

Mauzoleum Bieruta kłuje w oczy, zajmuje 650 metrów kwadratowych. Niewiele mniej zajmuje grobowiec Marchlewskiego.

Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, wyraża na swoim blogu entuzjazm z powodu decyzji szefa IPN. Nie kryje, że wielokrotnie naciskał na niego w tej sprawie jako bliski znajomy. „Dla zachowania historycznej i moralnej symetrii trzeba więc przenieść komunistycznych dygnitarzy do mniej eksponowanych kwater lub do grobowców rodzinnych, aby odwiedzający Powązki Wojskowe ludzie (zwłaszcza młodzi) nie wyrażali zdumienia, że oto w Alei Zasłużonych widzą okazałe grobowce ludzi, o których uczono ich w szkole, że byli zdrajcami” – pisze.

Według Bukowskiego wykopanie szczątków i wyrzucenie ich z grobów wpisuje się w „etykę chrześcijańską”. Jest też „uzasadnionym przypadkiem”, w którym dozwolone jest przeprowadzenie ekshumacji. Według byłych opozycjonistów z Powązek Wojskowych powinny zniknąć groby wszystkich komunistów, z pewnością zaś nie powinni być pochowani jak mężowie stanu. „Czekam, żeby i w tym miejscu III Rzeczpospolita Polska definitywnie zastąpiła PRL-bis” – pisze Bukowski.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

Kompletnie kogoś podłączyło do wysokiego napięcia…
Właśnie w takich miejscach Człowiek o inteligencji wyższej od stułbi, sobie uświadamia jak pokręcone były losy kraju i ludzi w nim żyjących.
No chyba, że trzeba wyhodować nowego człowieka Homo PiSevtus – o empatii i inteligencji NIŻSZEJ od eugleny – zasłuchanego w mądrości “najfiekszego łopozyjonisy” i jego kliki PZPR-owców i dzieci UB-ków..

Wytagen
Użytkownik
Wytagen

Przenosić? Wywieść do zbiorowych mogił w nieznane miejsca i zapewnić aby nie zostały odnalezione. Tak robili żołnierzom wyklętym i to samo powinno ich po śmierci spotkać. Ale to i tak nie odpłaci za to, co robili patriotom.

smerf
Użytkownik
smerf

Szykują chocholi taniec na grobach…
Ech, te pokręcone losy polskiego jestestwa…

Wytagen

Co ty rozumiesz pod pojęciem “żołnierzy wyklętych”?
Zdaje się, że na lekcjach historii spałeś, a teraz się ożywiłeś jakoś tak nieporadnie.
A oto ostatnio Amerykanie ujawnili swe archiwa, a w nich znalazły się niezaprzeczalne fakty zbrodniczych czynów na ludności cywilnej tych, których dziś stawia się w panteonie bohaterów i nazywa… wyklętymi:

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBo%C5%82nierze_wykl%C4%99ci

i jednocześnie przypisuje się im przymioty heroizmu…

Póki my żyjemy oceny ich poczynań będą niejednoznaczne i wątpliwe moralnie…

Wg mnie oni są i pozostaną przeklęci, bo mają okrutne czyny i najbardziej z czerwonych kolorów kolor krew na rękach! Krew uwłaszczonych “nadziałowców” po reformie PKWN…

P.S. Że jakoś tak nikt nie mówi o zapomnianych, a więc wyklętych, patriotach pokroju partyzantów BCh czy AL…
Czy oni aby w tych lasach tylko budowali szałasy i śpiewali piosnki patriotyczne? Nie walczyli?

A żołnierze z I i II Armii WP Berlinga, Roli-Żymierskiego czy Świerczewskiego to była jakaś swołocz, która pobłądziła tylko (bo bez GPS-a) w kierunku Budziszyna, Studzianek, Wału Pomorskiego czy wreszcie Berlina?

Chora i strasznie pogmatwana ta nasza historyja…

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Dekomunizacja zamienia się w dehumanizację…

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ