Będą testować dzieci na COVID dwa razy w tygodniu

Opublikowano: 19.02.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1782

Jak będą funkcjonować angielskie szkoły po ponownym otwarciu? Jakie obowiązki spoczną na rodzicach i jakich zasad należy się spodziewać po stronie szkół? Zobacz wstępne ustalenia, które wyciekły do brytyjskich mediów.

Wstępne wytyczne, dotyczące funkcjonowania angielskich szkół średnich po ich ponownym otwarciu, wyciekły do brytyjskich mediów. Jedno z ustaleń głosi, że rodzice będą musieli robić dzieciom testy na COVID-19 aż dwa razy w tygodniu. Czego jeszcze należy się spodziewać?

Według informacji opublikowanych na łamach The Telegraph, po ponownym otwarciu szkół w Anglii, rodzice dzieci uczęszczających do szkół średnich (secondary schools) będą mieć nowe „obowiązki” w postaci testowania pociech dwa razy w tygodniu pod kątem COVID-19. Szkoły przeprowadzą masowe testy tylko raz – prawdopodobnie na początku wznowienia nauki stacjonarnej. Ma to stanowić kompromis, rozkładając odpowiedzialność za testowanie pomiędzy szkoły i rodziców. Rozwiązanie takie ma wstępne poparcie nauczycielskich związków zawodowych.

Ponadto, angielskie szkoły mają być otwierane stopniowo – podobnie, jak to ogłoszono również w Szkocji. W Szkocji otwieranie szkół rozpocznie się już 22 lutego, natomiast w Anglii nie podano jeszcze ostatecznej daty. Wstępne ustalenia przewidują jednak termin otwarcia szkół w Anglii na 8 marca.

W kwestii innych zasad, które mogą obowiązywać w angielskich szkołach po ich ponownym otwarciu, wstępnie spekuluje się także o zaostrzeniu zasad dotyczących noszenia maseczek ochronnych przez uczniów szkół średnich. Według dziennika The Guardian, maseczki będą obowiązkowe poza classroom bubbles we wszystkich secondary schools w Anglii. Szczegóły zostaną prawdopodobnie ogłoszone 22 lutego, gdy Boris Johnson przedstawi rządowy plan wychodzenia z lockdownu.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 2,33 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.