Będą ścigani za porównanie Macrona do Hitlera

Opublikowano: 19.05.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1530

Plakaty przedstawiające prezydenta Francji Emmanuela Macrona jako Adolfa Hitlera pojawiły się w czwartek w mieście Awinion na południu Francji – poinformowała 18 maja francuska telewizja BFMTV, powołując się na licznych świadków.

W całym mieście rozwieszono kilkadziesiąt plakatów. Mówi się, że powielają one obraz artysty street artu Lekto, który pojawił się w mieście 3 kwietnia. Przedstawia on Macrona z wąsami jak u Hitlera, pod którego portretem znajduje się napis „Dziękuję, nie” i cyfry 49.3, czyli numer artykułu francuskiej konstytucji, którego użyła premier Elisabeth Born do przepchnięcia ustawy o reformie emerytalnej z ominięciem parlamentu.

Prezydent regionu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże Renaud Muselier powiedział na „Twitterze”, że „nadszedł czas, aby jak najsurowiej ukarać autorów tych ohydnych wybryków”. „Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie »publicznego znieważenia« prezydenta Francji i »podżegania do buntu«” — poinformował kanał telewizyjny. Za pierwszy czyn grozi grzywna w wysokości 12 000 euro, a za drugi dwa miesiące więzienia i 7500 euro grzywny.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 19.05.2023 19:04

    To nie odstraszy ludzi. Makaron już to wie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.