Będą parytety w angielskiej Premier League

Opublikowano: 23.02.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1304

Piłkarskie rozgrywki w Anglii od lat kojarzone są ze wszelkimi akcjami „równościowymi”. Zawodnicy występujący w Premier League muszą więc klękać ku czci George’a Floyda, a rokrocznie odbywa się akcja solidarnościowa z mniejszościami seksualnymi. Teraz zarząd rozgrywek wprowadzi parytety mające przyspieszyć integrację mniejszości ze środowiskiem piłkarskim.

Śmierć amerykańskiego przestępcy spowodowała protesty na całym świecie, w tym również w Wielkiej Brytanii. Piłkarskie rozgrywki wyszły im zresztą naprzeciw, dlatego przed każdym meczem rozgrywanym w Anglii piłkarze muszą przyklęknąć ku czci Floyda. Ostatnio niektórzy zaczęli się jednak wyłamywać, stąd akcji nie wspiera już choćby czarnoskóry napastnik Wilfried Zaha.

To jednak nie oznacza, że ruch „Black Lives Matter” znajduje się w odwrocie. Wręcz przeciwnie. Władze Premier League zamierzają przyspieszyć wdrażanie równościowej polityki. Do 2026 roku w zarządzie rozgrywek ma więc znaleźć się miejsce dla co najmniej jednego przedstawiciela mniejszości. Dodatkowo 18 proc. pracowników Premier League ma pochodzić z określonych grup mniejszościowych.

Według spisu ludności z 2011 roku, 14 proc. populacji Wielkiej Brytanii nie ma białego koloru skóry. Tym samym władze piłkarskich rozgrywek już w tej chwili idą bardzo daleko w kwestiach reform. Do 2031 roku zmiany mają pójść jeszcze dalej. Wówczas 20 proc. kierownictwa i 30 proc. całej organizacji musi należeć do mniejszościowych grup etnicznych.

Wprowadzone zostaną również parytety dla kobiet. Do 2026 roku na czele ligi piłkarskiej mają stanąć dwie kobiety, a ich minimalna obecność w firmie zarządzającej Premier League wyniesie 42 proc.

Na podstawie: mandiner.hu, bbc.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.