BBC trzecią najbardziej „antysemicką” organizacją na świecie

Opublikowano: 28.12.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1366

Centrum Szymona Wiesenthala opublikowało swoją doroczną listę najbardziej „antysemickich” organizacji na świecie. Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazł się brytyjski nadawca publiczny BBC. Żydowska organizacja twierdzi, że stacja w ciągu ostatniego roku była rzekomo winna kilku przypadkom „antysemickich” wystąpień.

Twórcy rankingu przekonują o wielomiesięcznych konsultacjach i dyskusjach, które za każdym razem poprzedzają publikację rankingu organizacji najbardziej niechętnych społeczności żydowskiej. Niemal tradycyjnie na szczycie zestawienia znajdują się więc niechętne istnieniu państwa syjonistycznego Islamska Republika Iranu oraz palestyński ruch oporu Hamas.

W tym roku Centrum Szymona Wiesenthala wywołało jednak spore kontrowersje. Na trzecim miejscu swojego zestawienia umieściło bowiem BBC, czyli publiczną telewizję i rozgłośnię radiową Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele organizacji zarzucają nadawcy przyczynienie się do pojawienia się kilku przypadków „antysemityzmu”.

Szef Centrum, Marvin Hier, powiedział brytyjskiemu dziennikowi „Daily Mail”, że istnieje mylne wrażenie, iż w rankingu umieszczane są tylko „grupy neonazistowskie”. Tymczasem BBC znalazło się w nim, bo „pozwala na wkradanie się antysemityzmu do swoich reportaży”, co jest jeszcze bardziej „podstępne i niebezpieczne” z powodu jej światowej renomy.

Hier w rozmowie z gazetą przytoczył przykład podanej przez BBC informacji o ataku na żydowskich nastolatków w Londynie. Stacja twierdziła, że jeden z nich używał w autobusie „islamofobicznego” słownictwa, gdy tymczasem miał po hebrajsku wołać o pomoc. Z kolei jeden z byłych dziennikarzy stacji w 2014 roku przyznał na Twitterze rację Adolfowi Hitlerowi.

Na podstawie: Dailymail.co.uk, TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 28.12.2021 13:15

    British Brainwashing Channell dostalo wlasnie bezplatna reklame hahahaha!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.