Barwy UPA w miejscu, gdzie Błaszczak złożył kwiaty

Opublikowano: 05.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3284

Jak poinformowało ministerstwo obrony narodowej, w piątek wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak „złożył kwiaty pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę przy Soborze św. Michała w Kijowie”. Początkowo na zdjęciach opublikowanych przez resort widać było wyeksponowane w tym miejscu barwy ludobójczej UPA, jednak ostatecznie oryginalny wpis zniknął, a w nowym są już tylko zdjęcia pomijające ten element.

W piątek w Kijowie wicepremier Mariusz Błaszczak złożył kwiaty przed miejscem mającym rzekomo upamiętniać „poległych za Ukrainę”. Uwagę zwraca fakt, że zamiast barw Ukrainy jest tam wyeksponowana symbolika ludobójczej UPA, odpowiedzialnej za bestialskie mordy na Polakach w czasie II wojny światowej.

Pierwotnie można było to zobaczyć na zdjęciach opublikowanych przez ministerstwo obrony narodowej na „Twitterze”. Jednak oryginalny wpis został skasowany. Zamiast tego pojawił się nowy, gdzie kadr nie obejmuje elementów w czerwono-czarnych barwach. Oryginalne fotografie można zobaczyć na profilu WarNewsPL.

Przypomnijmy, że według ustaleń portalu Interia.pl, podczas wspólnej wizyty prezydentów Polski i Ukrainy, Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego na Cmentarz Orląt Lwowskich w styczniu br., „z nekropolii zniknęły czerwono-czarne flagi”. Charakterystyczna symbolika OUN-UPA jest na nim od dłuższego czasu eksponowana, szczególnie tam, gdzie spoczywają również Ukraińcy polegli w ostatnich latach podczas walk z Rosją – przypomina portal Kresy.pl.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com, Kresy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

MON obecnie zaprzecza, że Błaszczak ukląkł pod murem z barwami UPA i twierdzi, że barwy banderowców były… na sąsiedniej ścianie. I kto tu dezinformuje?

23

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 05.02.2023 21:50

    tego się nie da w cywilizowany sposób skomentować

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.