Barman rzucił pracę, bo szef zakazał mu pić alkohol na urlopie

Opublikowano: 25.10.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1765

Niestety wielu pracowników ma podobne doświadczenia co pewien barman ze swoim szefem, który próbował wymusić na nim bycie w nieustannej gotowości do przyjścia do pracy i rezygnację z picia alkoholu nawet na urlopie.

Pewien barman umieścił na platformie Reddit zrzuty ekranu z jego wymiany SMS-owej ze swoim szefem, którą odbył koło 03:00 w nocy. W pierwszej wiadomości, którą mężczyzna otrzymał od swojego przełożonego, dowiedział się, że musi niespodziewanie przyjść do pracy tego samego dnia na zmianę od 11:00 do 22:00, ze względu na zaplanowaną imprezę.

Zaskoczony barman odrzucił „ofertę” szefa dotyczącą 11-godzinnej zmiany, którą miał zacząć za zaledwie 7 godzin i przypomniał mu, że nie tylko ma wolne, ale na tym wolnym pił alkohol i nie wyobraża sobie pracy w stanie nadal nietrzeźwym w dodatku od godziny 11:00 do 22:00.

W odpowiedzi dowiedział się od przełożonego, że musi być „graczem zespołowym” i że nie wszystko kręci się wokół niego. Ponadto barmanowi wytknięto, że musi „zawsze być gotowy do pracy, a bycie pijanym nie wróży nic dobrego”.

Po tej uwadze mężczyzna postanowił się zwolnić, co zostało przez szefa podsumowane groźbą, że jeszcze pożałuje swojej decyzji.

Wspomniany barman udostępnił na platformie „Reddit” wymianę zdań przeprowadzoną z przełożonym o godzinie 03:00 w nocy. Nie spodziewał się tak licznych komentarzy ze strony innych osób pracujących w tej samej branży, które potwierdziły, że miały podobne doświadczenia ze swoimi przełożonymi wymagającymi od nich pełnej gotowości do pracy 24 godziny na dobę. Oprócz nacisków pracownicy ci spotkali się także z bardzo niestosownymi komentarzami ze strony przełożonych.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. zxcv 25.10.2021 16:06

    Każdy po skończeniu 24 lat powinien definitywnie zerwać z pracą w jakiejkolwiek gastronomii i zająć się czymś poważniejszym.

  2. realista 25.10.2021 18:12

    pfff.
    na taki sms odpisujemy “przykro mi bardzo, jestem na urlopie do xx.yy. do widzenia.”
    … .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.