Bardziej humanitarna korrida na Balearach

Opublikowano: 28.07.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Rząd Balearów wprowadził w tym tygodniu regulacje, które wprawdzie nie zakazują całkowicie korridy, ale czynią ją nieco bardziej humanitarną.

Według nowego prawa jedynymi narzędziami, jakie wolno mieć na arenie są dwa rodzaje peleryn: capote i muleta. Prócz tego walki byków nie mogą trwać dłużej niż 10 minut. Po walce każde ze zwierząt musi zostać odwiezione do gospodarstwa, z którego pochodzi i z którego przyjechało. To krok w dobrą stronę, choć nadal wątpliwości obrońców praw zwierząt wzbudza, że zwierzęta nawet markując walkę na śmierć i życie będą narażone na przypadkowe obrażenia. W widowiskach wykorzystywane są również konie, które też mogą odnieść rany podczas nowej formy pokazów.

Poparcie społeczne dla korridy maleje, ostatnie badania opinii publicznej w Hiszpanii pokazują sprzeciw nawet 60 procent ankietowanych. Wprawdzie hiszpański rząd już zapowiedział, że postara się unieważnić zmiany, które wprowadzono na Balearach, ale na działacze prozwierzęcy zapowiedzieli już zbieranie odpowiednich petycji.

W wielu miejscowościach, jak np. w Mataelpino pod Madrytem, całkowicie zakazano walk byków. W tej wiosce wprowadzono ciekawe rozwiązanie – zamiast gonitw byków ludność żądna rozrywki mrożącej krew w żyłach ucieka ulicami miasta przed 200-kilogramową imitacją głazu zrobioną ze styropianu. W zamyśle ma to być imitacja sceny z jednego z filmów z Indianą Jonesem.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

głupie ludzkie okrucieństwo