Bankructwo polityki międzynarodowej PiS i prezydenta Dudy

Opublikowano: 20.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4087

Embargo na polskie owoce i warzywa uderzy w mieszkańców zachodniej Ukrainy, pozbawiając ich żywności, ostrzegł Dmytro Antoniuk w Radiu Wnet.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ w ostrych słowach odniósł się do embarga utrzymywanego przez Polskę na kilka ukraińskich produktów rolno-spożywczych. Zełenski podczas przemówienia na forum ONZ mówił o embargu na ukraińskie zboże, które niektóre europejskie państwa utrzymały po tym, jak UE zniosła je 15 września. Wśród nich jest także Polska.

Mimo „bratniej przyjaźni”, słowa Zełenskiego można odebrać jako oskarżenie wobec Polski i innych państw, które utrzymały zakaz. Zarzucał im m.in., że działają na korzyść Federacji Rosyjskiej. „Pracujemy nad ochroną szlaków lądowych. Niepokojące jest to, jak w tej chwili niektórzy w Europie podważają solidarność i organizują teatr polityczny, robiąc thriller ze zboża. Może się wydawać, że odgrywają swoją własną rolę, ale zamiast tego pomagają przygotować scenę dla moskiewskiego aktora” – grzmiał Zełenski.

Aktualny stan relacji polsko-ukraińskich skomentował krótko Sławomir Mentzen. „Oddaliśmy Ukrainie czołgi, broń i amunicję. Przyjęliśmy miliony uchodźców. Wydaliśmy na to wszystko olbrzymie pieniądze. Wszystko po to, żeby Zełenski uznał teraz, że działamy w interesie Putina. To jest bankructwo polityki międzynarodowej PiS i prezydenta Andrzeja Dudy” – napisał jeden z liderów Konfederacji na platformie „X”.

Autorstwo: MMC
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. LichoNiespi 20.09.2023 13:01

  Prawda wyzwoli ciebie. Polski tzw PIS jako slugo ukraincom dawal im wszystko, polskie uzbrojenie, zywnosc itd itd a ukraincy tylko robili problemy Polsce , no to teraz PIS no i Polska ma to na od ukraincow i tego komika to na co zasluzyla….
  jeszcze troche a komik okrzyknie ze to wina Polski za obecnom sytuacji na Ukrainie.
  Brawo psychopacji dupki z polskiego po-pisu .

 2. rzbogdan 20.09.2023 17:42

  Ludzie starsi mawiali ze lepiej się z ruskiem zgubić niż z ukraińcem odnaleźć. Poczekajcie jak zaraz upomną się o nasze wschodnie tereny, pamiętam że już ok 2020 było coś na rzeczy.

 3. pikpok 20.09.2023 18:47

  Ten typ dba tylko o interesy pasożytdów ,,Pierwsze dziewięć z dziesięciu największych firm kontrolujących grunty rolne na Ukrainie jest zarejestrowanych poza tym krajem, co oznacza, że podatek od ich przychodów płacony jest gdzie indziej.” https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/9302089,polska-informuje-bruksele-ze-ukraina-nie-spelnila-deklaracji-zlozonyc.html
  Ukraińców za to wysyła na front, na pewną śmierć.
  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/9260403,zelenski-wszyscy-szefowie-obwodowych-komend-wojskowych-zostana-zdymis.html
  „Wrzucają [ukraińskich żołnierzy] na nasze pola minowe pod nasz ostrzał artyleryjski, zachowując się tak, jakby w ogóle nie byli swoimi obywatelami. To zdumiewające”
  https://www.rt.com/russia/581677-putin-ukraine-battle-tactics/

 4. MasaKalambura 21.09.2023 07:45

  Tak to jest, kiedy na emocjach buduje się relacje międzynarodowe. Od miłości do nienawiści. A za chwilę znowu miłość, a za chwilę znów nienawiść. Jak niedojrzały związek nastolatków. To niestety reperkusje tego, że zarówno Polska jak i Ukraina za krótko zajmują się własną polityką zagraniczną. Jesteśmy leszczami w stosunkach międzynarodowych. Bez doświadczenia i historii. I dokładnie tak zachowują się nasi politycy odpowiedzialni za te stosunki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.