Banki zamykają konta Le Pen i Frontu Narodowego

Opublikowano: 23.11.2017 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 741

Przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen i jej partia twierdzą, że są ofiarami „bankowej fatwy”. Le Pen, która wczoraj spotkała się z prezydentem Emmanuelem Macronem i poruszyła tę sprawę, zapowiedziała dziś wniesienie skarg przeciw bankom Société Générale i HSBC, które zamknęły nie tylko konta partii, ale i jej osobiste. Wezwała do społecznego bojkotu obu instytucji finansowych.

Marine Le Pen, przegrana uczestniczka drugiej tury tegorocznych wyborów prezydenckich we Francji oskarżyła Société Générale o działania „czysto polityczne”, gdyż bank nie był w stanie podać przyczyny zamknięcia kont partii i jej regionalnych oddziałów. Na konferencji prasowej w Paryżu oświadczyła, że banki prowadzą politykę zmierzającą do sparaliżowania działalności jej ugrupowania.

„Wydaje się, że oligarchia finansowa czuje się chroniona i nawet zachęcana poprzez swą bezkarność do interweniowania we francuską demokrację” – powiedziała Le Pen. Prezydent Macron miał jej wczoraj obiecać, że „przyjrzy się tej sprawie”.

Le Pen była tym bardziej niezadowolona, że zamykanie kont przez banki dotyczy też dyrekcji Frontu Narodowego i jej osobiście. „Dziś rano zadzwonił do mnie Thomas Vandeville, szef HSBC, który kupił ostatnio bank Hervet, w którym miałam konto od ćwierćwiecza, by mnie poinformować, że zamyka moje osobiste konto bez podania przyczyn.”

W związku z oporem banków, Front Narodowy zwrócił się do banku centralnego Francji o wyznaczenie instytucji, która przyjęłaby partyjne konta. Banque de France wyznaczył Crédit du Nord, lecz ów bank odmawia przyjmowania partyjnych składek z kart kredytowych i bankowych.

Front Narodowy od lat zmaga się z francuskimi bankami, które regularnie odmawiały mu kredytów.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. maciek 23.11.2017 22:12

    Ciekaw jestem czy córka LePena protestowała jak sąd francuski zdelegalizował Świadków Jehowy w jej kraju? Ciekaw jestem czy protestowała jak Putin zablokował wszystkie konta Jehowych w Rosji? Ciekaw jestem czy interweniowała kiedykolwiek u prezydenta Francji w nieswojej sprawie? Bo jeśli nie to dobrze jej tak 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.