Bank zablokuje ci polskie konto, jeśli nie złożysz amerykańskiej deklaracji

Opublikowano: 04.11.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1146

Osobom, które do końca listopada nie dostarczą swoim bankom oświadczenia o amerykańskiej rezydencji podatkowej FATCA, na początku grudnia zostaną zablokowane rachunki.

Na mocy porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki i ustawy obowiązującej od 1 grudnia 2015 r., polskie instytucje finansowe zostały zobligowane do raportowania władzom amerykańskim klientów będących rezydentami podatkowymi USA.

Amerykanie postanowili w zeszłym roku wyłapać osoby, które trzymają swoje pieniądze poza granicami kraju, omijając obowiązek podatkowy. Przyjęli ustawę FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act), a następnie podpisali z poszczególnymi państwami porozumienia zmuszające ich obywateli do wypełniania amerykańskiej deklaracji.

Oświadczenia muszą złożyć ci klienci (indywidualni i firmowi) banków, SKOK-ów, towarzystw inwestycyjnych, domów maklerskich czy zakładów ubezpieczeń, którzy zawarli swoje umowy pomiędzy 1 lipca 2014 r. a 30 listopada 2015 r.

Gdy nie dostarczy się oświadczenia o statusie FATCA do końca listopada br., instytucje finansowe będą miały obowiązek blokady naszych rachunków w ciągu 3 dni roboczych. Nie będzie możliwe dokonywanie żadnych operacji, w tym nawet wypłaty pieniędzy z bankomatu. Środki zostaną odblokowane dopiero po złożeniu oświadczenia FATCA.

Od 1 grudnia 2015 r. przy podpisywaniu umów z instytucjami finansowymi złożenie oświadczenia o statusie FATCA jest już obligatoryjne, inaczej nie otworzymy rachunku.

Jeśli porozumienie z USA obligujące wszystkich polskich obywateli do składania deklaracji – która dotyczy przecież obywateli amerykańskich, stałych rezydentów, posiadaczy „zielonej karty” czy osób, które w Stanach przebywały przez minimum 31 dni w bieżącym roku i przynajmniej 183 w bieżącym i dwóch poprzednich – to nie dowód na „murzyńskość”, to z pewnością jest to zapowiedź tego co będzie się działo, gdy Amerykanie przeforsują umowy typu TTIP, CETA, czy inne ACTA.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. kozik 04.11.2016 12:55

  Ci, którzy nie mają nic do ukrycia, spokojnie złożą deklarację, dadzą się zacipować i nawet zbadać per rectum. Reszta do obozów pracy, bo to na pewno przestępcy!

  Ciekawi mnie, czy polskojęzyczny rząd byłby w stanie przeforsować symetryczną umowę względem USA i Izraela – w celu wyłapania Polaków, którzy zrobili przewały w Polsce, po czym wyemigrowali do naszych najlepszych sojuszników.

 2. davNieZmanipulowany 04.11.2016 13:25

  zaczyna się CETA, inwigilacja i pełna kontrola albo można w sumie powiedzieć, że zaczyna wchodzić na wyższy poziom

 3. luzak1977 04.11.2016 17:57

  NWO pełną gębą, a ja czekałem kiedy się zacznie. Noż “kufa mayć”, te frajerzyska naprawdę dążą do wojny totalnej.

 4. Wędrowny 04.11.2016 18:35

  Nie “frajerzyska”, tylko psychopaci, a to jest o wiele groźniejsze.

 5. klaudikurt 04.11.2016 18:50

  mało komentuję to dla tego że z trollami trudno polemizować , a dla czego bo większość z was nie ma pojęcia albo sie wydaje ze ma .
  Polska to raj bo możesz mieć jeśli masz i mieć możesz dowolną sumę pieniędzy w skarpecie i wara państwu . nikt w Polsce nie zmusza do posiadania konta bankowego no bo i poco skoro w kiosku ruchu zastaniesz karteczkę że minimalna kwota to ** bo zapałek kartą nie kupisz w kraju .
  Zapraszam do Szwecji gdzie mieszkam i pracuję powiem że rozważają wycofanie gotówki z obiegu , mają jakieś drobne powody ze jeszcze tego niema . Ja lubię mieć w skarpetce moją krwawicę bo jestem Polakiem i wiem że mam a w Polsce to bym pod przymusem nie zdeponował ani 1 złotówki . wiecie dla czego ? bo nikt i nic mnie zagwarantuje że to moje ! tak jak z II filarem w OFF a przyjdą PO i PSL i nima mojej kasy tak jak Amber Gold .

 6. zefirr 04.11.2016 19:41

  klaudikurt aleś ty głupi jak but i o jakich pieniądzach ty mówisz które sobie można mieć bez konta bankowego- pincet złotych ? Poważne pieniądze i transakcje są ewidencjonowane, kontrolowane tak jak głowy i tyłki ich posiadaczy. Polskie żaby gotują się powoli ale też się gotują.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.