Bank HSBC nie chce oddać firmie BitChute pieniędzy

Opublikowano: 16.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Publikacje WM, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3187

Banki zablokowały konta serwisowi BitChute, który stał się przystanią dla banowanych i cenzurowanych użytkowników „YouTube”.

„Dwa lata temu BitChute stał się celem grupy aktywistów, która próbowała nas zamknąć poprzez wywieranie presji na naszych dostawców. W rezultacie straciliśmy część hostingu, naszą przestrzeń biurową i innych dostawców. Straciliśmy również nasze konto bankowe w HSBC. Konto bankowe, które utrzymywaliśmy w dobrej kondycji i bez żadnych problemów, odkąd uruchomiliśmy je w 2017 roku. Początkowo próbowaliśmy otworzyć nowe konto w innym banku i przelać nasze pieniądze. Jednak nowy bank odrzucił nas tuż po tym, jak fundusze do nich dotarły. Nasze pieniądze zostały zwrócone do HSBC, ale nie mogliśmy już uzyskać do nich dostępu, a nawet dzisiaj nadal nie odzyskaliśmy naszych pieniędzy od HSBC” – pisze Ray Vahey, założyciel i dyrektora naczelnego BitChute na stronie zbiórkowej GiveSendGo.com.

„W sierpniu 2021 roku, po tym, jak nie udało nam się uzyskać rozwiązania w procesie reklamacyjnym HSBC, zwróciliśmy się o arbitraż do brytyjskiego rzecznika praw obywatelskich. Zostaliśmy poinformowani o długim oczekiwaniu z powodu pandemii COVID-19, który spowodował wiele problemów związanych z bankami dla firm. Dopiero w listopadzie 2022 roku nasza sprawa zostałaby przydzielona. Od momentu rozpoczęcia arbitrażu podaliśmy wiele szczegółów, w tym konto bankowe, na które HSBC mógł wysłać nasze pieniądze. W ciągu tygodnia od przekazania tych informacji, ten nowy rachunek bankowy został zawieszony bez powiadomienia. Poinformowaliśmy Rzecznika Praw Obywatelskich, że nie chcemy przekazywać HSBC dodatkowych rachunków bankowych i wolimy, aby wszelkie przelewy z HSBC odbywały się z wykorzystaniem strony trzeciej, takiej jak depozyty czy torba z gotówką. Konieczne działanie, które prawdopodobnie wydłuży proces” – informuje dalej Vahey.

„To się znowu dzieje… To się stało 19 dni temu i nadal nie udało nam się uzyskać naszych pieniędzy z tego banku, mimo że poinformowaliśmy ich, że potrzebujemy ich pilnie do opłacenia rachunków. Nie wiadomo, z jakiego powodu je przetrzymują. Teraz, prawie pod koniec 2022 roku, dwa różne banki mają nasze pieniądze, HSBC trzyma je od prawie dwóch lat” – skarży się dyrektor BitChute.

Firma do dziś nie wie, dlaczego nie może odzyskać swoich pieniędzy, ponieważ prowadzi legalną działalność gospodarczą, ale podejrzewa, że dzieje się tak z powodu jej szacunku dla wolności słowa i jej sprzeciwu wobec cenzury i poprawności politycznej. „BitChute jest za wolnością słowa, uniwersalnym prawem człowieka. Co więcej, cenzura i deplatformowanie są kiepskimi sposobami rozwiązywania problemów społecznych, (…) które w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do większych problemów. Ważne jest, aby pozwolić ludziom na wyrażanie wszystkich idei, ponieważ naraża to je na natychmiastowy sprzeciw i pozwala na publiczną dekonstrukcję wszelkich wad, jakie mogą zawierać. Jeśli jesteś przeciwko bigoterii, rasizmowi lub nienawistnym ideologiom, powinieneś być za wolnością słowa. W ostatnich latach instytucje finansowe wykorzystywały »ryzyko reputacji«, aby ukradkiem angażować się w dyskryminację polityczną. Jeśli instytucja finansowa podejmuje działania przeciwko legalnej firmie za jej zaangażowanie w wolność słowa, to powinno to być dla niej bardzo realne ryzyko reputacyjne i materialne. Pomysł, że osoby lub firmy mogą zostać wykluczone z systemu monetarnego, a ich aktywa zamrożone z powodu opinii lub działań zgodnych z prawem, jest nikczemny. Należy z całego serca odrzucić taką dyskryminację, jeśli chcemy zachować wolne i otwarte społeczeństwa” – głosi firma BitChute, prosząc o „rozpowszechnianie informacji o niesprawiedliwości tego zjawiska i udostępnianie tego gdziekolwiek możecie”.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: GiveSendGo.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. akami 16.12.2022 16:16

    DOwód czarno na białym co zrobią banki gdy zlikwidują gotówkę a agenda 2030 zaczęłaby rządzić. Z dnia na dzień pozbawią Cię środków do zycia tylko dlatego, że chcesz być wolnym człowiekiem. Jeśli ktoś myśli, że to sie jakoś samo ułoży, myli się. Włąscicielami banków sa chazarskie fundusze. To sa mafijne klany Rotszyldów, Morganów, itp. Ich celem jest władza absolutna nad ludźmi i gospodarką. Osiągną swój cel o ile uda im się wykleszczyć preparatami jak najwięcej ludzi. Wtedy do akcji wkroczy 5g/6g i promieniowanie mikrofalowe uruchomi u zakleszczonych reakcje chorobowe. I tak rozpocznie się kolejna zaplanowana plandemia. Tylko tym razem mortality wyniesie około 20% jak zapowiadają. Będzie to celowane w dzieci. Ponieważ preparaty dedykowane obecnie dla nich różnia się na tyle, że mają inną niż dla dorosłych sekwencję uruchamiającą. Zatem nic tak nie zmanipuluje ludzmi niż plandemia gdzie umiera tak dużo dzieci. Winą obarczy się resztki wolnych ludzi, którzy nie dali się oszukać. Nagonka medialna. Osadzanie resztek wolnych ludzi w punktach izolacji. Ptrzymusowe podawanie śmiercionek i docelowo eutanazja. Taki jest scenariusz. Zapraszamy Państwa do gazu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.