Bank centralny miał śledzić transakcje zwolenników Trumpa

Opublikowano: 20.01.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1055

Z dokumentów udostępnionych podkomisji amerykańskiej Izby Reprezentantów wynika, że System Rezerwy Federalnej zwrócił się do banków o przekazywanie danych właścicieli kont, używających w przelewach słów „MAGA” czy „Trump”. Politycy Partii Republikańskiej są zaniepokojeni obecnym kształtem nadzoru finansowego, zajmującego się analizą przekonań Amerykanów.

Podkomisja Izby Reprezentantów ds. Uzbrojenia Rządu Federalnego,została utworzona w lutym ubiegłego roku. Prowadzi ona dochodzenie dotyczące działań rządu federalnego wobec ruchów pro-life i działaczy chrześcijańskich. Niedawno podkomisja zwróciła się do Departamentu Skarbu USA o udostępnienie dokumentacji jego biura ścigania przestępstw finansowych.

Informacje uzyskane przez podkomisję dotyczą przede wszystkim działań, które podjął System Rezerwy Federalnej po ataku prawicowych wyborców na Kapitol 6 stycznia 2021 roku. Amerykański bank centralny miał więc zwrócić się do instytucji finansowych o zwrócenie uwagi na transakcje dokonywane przy użyciu konkretnych słów.

Chodzi dokładnie o nazwisko byłego prezydenta Donalda Trumpa oraz o skrót „MAGA”, pochodzącego od skrótu kampanijnego hasła Trumpa z 2016 roku. Tym samym instytucje finansowe analizowały dane swoich klientów ze względu na ich poglądy polityczne, a często także religijne, bo interesowały je także zakupy książek czy broni.

Republikański kongresmen Jim Jordan twierdzi, że System Rezerwy Federalnej wraz z instytucjami finansowymi uznał za niebezpieczne prawa wynikające z Drugiej Poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Jordan zabiega obecnie o przesłuchanie w tej sprawie jednego z urzędników pracujących w FBI.

Na podstawie: NYPost.com, FoxNews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Denisrozrabiaka 20.01.2024 20:25

    Nie śledzę losów Trumpa zbyt szczegółowo ale obstawiam jego wygraną.

  2. Katarzyna TG 20.01.2024 20:42

    Im wyższe ma poparcie tym gorliwiej go usuwają z kart wyborczych w kolejnych stanach.. no cóż chcą mieć wojnę domową to będą ją mieli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.