Bank Centralny Iranu został odłączony od SWIFT

Opublikowano: 13.11.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2385

SWIFT, światowy system wymiany informacji między bankami, odłączył bank centralny i inne instytucje finansowe Iranu – poinformowała agencja Reuters, powołując się na pełniącego obowiązki wiceministra finansów USA Sigala Mandelkera.

SWIFT tydzień temu poinformował, że zawiesza dostęp wielu irańskich banków do swojego systemu wymiany danych. Decyzja została podjęta w związku z wycofaniem się Stanów Zjednoczonych z irańskiego porozumienia nuklearnego i ponownego nałożenia sankcji na ten kraj.

Stowarzyszenie jednoczy 248 banków z 19 państw.

Zdjęcie: flyerwerk (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dorota Nawigatorka 13.11.2018 12:05

    No i będą musieli sobie poradzić bez tego. Ciekawe, czy w ostatecznym rozrachunku bardziej stracą? Czy bardziej zyskają?

  2. polach 13.11.2018 14:26

    Krótko terminowo stracą, długoterminowo zyskają bo się staną bardziej samowystarczalni dzięki sankcjom, jak to ma miejsce w Rosji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.