Bandera był niemieckim szpiegiem

Opublikowano: 13.02.2017 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 608

Ukraińcy powinni zacząć się martwić, ponieważ rak banderyzmu rozprzestrzeniający się w ich kraju, to wyraźnie przygotowana prowokacja.

W bibliotece elektronicznej Centralnej Agencji Wywiadowczej został znaleziony czterostronicowy dokument z 1951 roku. Z treści wynika, że ikona ukraińskiego nacjonalizmu Stepan Bandera (nacjonalista, rusofob, działacz antykomunistyczny, antyradziecki i antypolski) był niemieckim szpiegiem.

Dokument w bibliotece elektronicznej CIA pojawił się 10 lat temu, ale udostępniono go dopiero niedawno. Prawda wychodzi na jaw, co może być symptomem tego, iż w Waszyngtonie zanika zainteresowaniem Majdanem na Ukrainie.

Ponoć to nie jedyny dowód na agenturalne powiązania Bandery. W archiwach CIA znajduje się 293 stron dokumentów na temat tego człowieka, dotyczących także spraw osobistych. Ukraiński bohater współpracował z Trzecią Rzeszą. Stepan Bandera był ukraińskim faszystą i profesjonalnym szpiegiem, działającym pod pseudonimem Konsul-2. Rzekomo sprawa ta ma być kluczem do zrozumienia powodów przeniesienia na kilkanaście miesięcy przed wybuchem wojny Bandery i innych działaczy OUN z aresztu w Siedlcach do więzień w zachodniej Polsce. Pisał o tym m.in. Der Spiegel w 1959 roku zaraz po zamordowaniu przez KGB ukraińskiego bohatera w Monachium.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: JPGazeta.ru
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. rumcajs 13.02.2017 17:46

  to nie sa fakty, a spreparowane bzdury przez ludzi Trumpa-wielbiciela Putina… Razem te dokumnety spreparowali, aby podzielić tak kochające się narody, jak potonkowie zabitych przez banderówców, i potomkowie bandery…

 2. agama 13.02.2017 18:13

  dowody poproszę

 3. BrutulloF1 13.02.2017 21:59

  Ale przecież UPAińcy zawsze wzdychali do hitlerowców.

 4. rumcajs 14.02.2017 10:56

  @@agama@@
  W moim wpisie sarkazm cuchnie jak onuce…Albo jak kto woli, albo nie wie co to sa “onuce”, to napisze inaczej, zawaliści brudne skarpetki. Przeczytaj do zrozumienia fragment…:””jak potonkowie zabitych przez banderowców, i potomkowie bandery…””
  Zrobiłem to aby obśmiać podobne tłumaczenia innych niewygodnych ukraińcom fakty z ich przeszłości, przez nich samych, jak tez naszych nadwornych propagandystów.
  Przeczytaj tez dokłądnie tekst artykułu, gdzie jest stwierdzenie, że dokumnet, który mozna obejżęć to potwierdza. To czego oczekujesz, że on sam (bandera ) sie do tego przyzna??

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.