Baltic Pipe jest już gotowy do odbioru gazu

Opublikowano: 13.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1548

Baltic Pipe jest już nagazowany i gotowy do odbioru błękitnego paliwa – powiedział Tomasz Stępień. Szef Gaz-Systemu wziął udział w konferencji energetycznej w Rzeszowie.

Oddanie do użytku inwestycji odbędzie się 27 września. Z tej okazji zaplanowana jest uroczystość. Podkreśla się, iż dotyczy to naszego “energetycznego bezpieczeństwa”.

Wspomniany prezes spółki Gaz-System, pan Tomasz Stępień, powiedział: „Trwają ostatnie przygotowania i od 1 października ruszą dostawy. To jest symboliczna inwestycja, dlatego że wieńczy 30 lat zmagań Polski w zakresie dywersyfikacji dostaw gazu. Przepustowość na zaciągu umożliwi całkowite zastąpienie dostaw gazu, które dotychczas do Polski płynęły z Federacji Rosyjskiej”.

Baltic Pipe łączy polski i duński system przesyłu gazu, przez co Polska będzie otrzymywać paliwo z Norwegii. Gazociąg będzie mógł transportować do naszego kraju 10 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Stanowi to połowę zapotrzebowania w Polsce, albowiem rocznie konsumujemy ponad 20 mld metrów sześc. gazu.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.