Liczba wyświetleń: 846
Naukowcy ze SLAC National Accelerator Laboratory przeanalizowali dane zebrane w ciągu czterech lat przez Fermi Gamma-ray Space Telescope oraz z innych instrumentów. Chcieli się w ten sposób dowiedzieć jak najwięcej na temat tajemniczych bąbli o średnicy dziesiątków tysięcy lat świetlnych, które znajdują się nad i pod Drogą Mleczną. Bąble Fermiego odkryto przed czterema laty i natychmiast stały się one sensacją naukową.
Dzięki najnowszej analizie zdobyto się wielu interesujących informacji na temat bąbli. Okazało się na przykład, że krawędzie bąbli są dość ostre. Same bąble Fermiego – bo tak się nazywają – równomiernie emitują promieniowanie gamma. Inną zagadką są rozmiary bąbli. Ich najdalsze fragmenty są źródłem bardzo silnego promieniowania gamma, jednak nie wiadomo, dlaczego bąble są tak wielkie. Jest i kolejna zagadka. Część bąbli znajdująca się blisko płaszczyzny galaktyki emituje promieniowanie mikrofalowe oraz gamma. Jednak w odległości około 2/3 wysokości bąbli promieniowanie mikrofalowe zanika i wykrywalne jest tylko promieniowanie gamma. Właściwość ta wyróżnia bąble Fermiego od innych podobnych znanych struktur.
Środowisko naukowe wciąż nie wie, w jaki sposób powstały bąble. „Istnieje wiele modeli, które próbują to wyjaśnić, ale żaden z nich nie jest doskonały. Bąble wziąć pozostają tajemnicą” – mówi Dmitry Malyshev z Kavli Institute for Particle Astrophysics and Cosmology.
Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: PhysOrg
Źródło: Kopalnia Wiedzy
Niech nasi naukowcy na początek zaliczą szkołę lewego i prawego okna Horusa, to nie będą ” wywarzać otwartych drzwi „.
Jak bryły wirują to wytwarzają np. torus, kulę itd…, manifestacją w kosmosie jest m.in promieniowanie gamma, a także wiele innych „tajemniczych” dla naszych naukowców rzeczy.
„The primer fields – toroidalne magnetyczne pole formujące
Takie luźne na szybko tłumaczenie mocno zabarwione tym co widziałem w poniższych filmach.
Opisany i udokumentowany jest w nich szereg badań eksperymentalnych, a nie jedynie teorii, dotyczących wpływu toroidalnych pól magnetycznych uzyskanych dzięki opatentowanym magnesom stałym w kształcie „mis z dziurką” na plazmę w komorze próżniowej, na nienamagnesowane ferromagnetyczne kulki (stal) i na magnesy stałe.
Następnie na podstawie badań jest przedstawiona nowa magnetyczna teoria istnienia struktur w różnych skalach, od fotonu do galaktyk i dalej.
W trzecim filmie przedstawiono teorię fali elektromagnetycznej, przedstawiającej zbiór fotonów jako obiektów o toroidalnym polu magnetycznym. Wyjaśniono m.in. zjawisko dyfrakcji światła jak i interferencji pojedynczego fotonu na podwójnej szczelinie wg nowej teorii.
Choć autor podważa istnienie czarnych dziur, jednak wyniki jego badań są zaskakująco zgodne z teoriami Nassima Haramaina choćby pod względem uzyskiwania toroidalnego rozkładu plazmy w laboratorium, z tzw. jetami na biegunach N-S, jak i samoformującej się materii w toroidalnym polu magnetycznym – doświadczenie ze stalowymi kulkami. Haramein w swej teorii odnalazł i opisał źródło energii dającej toroidalny rozkład, natomiast tu autor przeprowadził bardzo znaczące eksperymenty, dostarczając jednak energii z zewnątrz, badź używając ferromagnetyków w polu magnetycznym. Moim zdaniem obie teorie są zgodne. Dużo ostatnio o torusie w moim świecie. Nie tylko w moim :tak: , zapewne jest to kształt na którym będą opierały się technologie przyszłości, miejmy nadzieję bliskiej. Toroid, torus, torus…. choćby M. Rodin, Dan Winter – tak tak ten kształt ma przełomowe znaczenie.”
https://www.youtube.com/watch?v=9EPlyiW-xGI&list=FLcQ4mHSHVSC6ZTvhHGGwxeQ
https://www.youtube.com/watch?list=FLcQ4mHSHVSC6ZTvhHGGwxeQ&v=2NogyJ0k8Kw
https://www.youtube.com/watch?v=lpI6ikj1G-s&list=FLcQ4mHSHVSC6ZTvhHGGwxeQ
Tzw. „wszechświat materialny” to sposób naszego postrzegania, a nie autonomiczna rzeczywistość.
@MakSym – filmy nie dostępne z linków.
@xc1256
The Primer Fields Part 1, 2, 3, kanał użytkownika YT – David LaPoint.
Doradzam ściągnięcie, takie rzeczy lubią znikać z YT pod byle pretekstem.
Dzieki MakSym