Babki z piasku, czyli jak zbudowano starożytny Egipt – 3

Opublikowano: 21.10.2021 | Kategorie: Historia, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1944

Na początek kilka słów o tynku: „Należy pamiętać, że mury zbudowane ze słabych (duża porowatość) „ciepłych” materiałów budulcowych lub zniszczonych upływem czasu (zabytki) materiałów murowych należy pokrywać słabszymi tynkami”.

Materiał z którego „Egipcjanie” budowali świątynie, to piaskowiec: „Właściwości fizyczne i chemiczne tej skały osadowej sprawiają, że jest odporny na ogień, niską temperaturę oraz kwas. Porowata struktura z jednej strony powoduje, że piaskowiec jest elastyczny i łatwy w obróbce, a z drugiej – bardzo chłonie wodę, dlatego tak ważna jest impregnacja surowca, który będzie miał kontakt z wilgocią”. Zapamiętajcie „słaby, bo porowatość”, tyle z poradnika budowlańca.

Ile lat wytrzymuje tynk? Około 100 lat, a skoro Rzym znał cement to można założyć, że i “Egipcjanie” śliną tego nie kleili, lecz stosowali jakąś podobną zaprawę. Ale czego by nie stosowali – to żaden tynk nie wytrzyma czterech tysięcy lat.

Porównanie dwóch zdjęć, różnicy czasu między ich nie znam, ale można założyć, że minęło kilkadziesiąt lat, a już pani z lewej odpadła czapka, a tej z prawej odpadł brzuszek. Na środku odpadł listek lub ostrze. Łatania i poprawiania już nawet nie komentuję.

Inne zdjęcie daję dla porównania. Znamy to z naszych kamienic.

Kolorowe (czyli już nowe) odpadające tynki z Egiptu.

Konkludując: skąd „naukowcy” wiedzą, że te odpadające ruiny mają ponad 4 tysiące lat? Ano dlatego, że mają reliefy, które opisują „faraonów” (tak przy okazji – „faraon” to fałszywe biblijne określenie króla Egiptu) sprzed 4 tysięcy tysięcy lat. A skąd wiedzą co te reliefy mówią? A bo znaleźli cudownym trafem „kamień z Rosetty”. Jeśli „kamień z Rosetty” jest fałszywką, wówczas wszystko staje się proste.

Kamień z Rosetty do niedawna był bazaltem, a od niedawna stał się granadiorytem, czyli jakąś mieszanka z kwarcem. Nie ma to zresztą żadnego znaczenia, bo skoro od dawna można tworzyć sztuczne granity i marmury, to dlaczego nie można by stworzyć i sztucznego bazaltu?

Zmieniono definicję, bo funkcjonuje internet i po prostu nie da się już ukryć piasku na tym (do niedawna) „bazalcie”.

Po lewej widać odprysk piasku źle związanego z zaprawą, po prawej widać politurę wodoodporna pozostałą po ułamaniu. Litery odcisnęły się przed złamaniem.

Gdyby ktoś pytał jak to zrobiono, to bardzo prosto. Zbito jakiś kwadraciak z desek, na dole ułożono formę z liter, wylano papkę, pomalowano bejcą i gotowe. Przy wysychaniu pojawił się błąd w strukturze materiału i dlatego po odprysku widać jeszcze litery.

A tak przy okazji – tynk odpada również w płaskorzeźbach babilońskich. Wyglądają, jakby robiła je ta sama ekipa budowlańców.

Autorstwo: RB
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. urartur 22.10.2021 13:42

    A jak to możliwe, że w podstawach piramid na których stoją, położono warstwę węgla magnetycznego, który dopiero uczymy się wytwarzać?

  2. robi1906 23.10.2021 07:06

    o piramidach w następnym odcinku, ale “antysystem” który twierdzi, że piramidy i sfinks mają po 12 tysięcy lat, są taką samą ustawką jak “antysystemowa” Konfederacja, po co?,
    by ludzie sami nigdy nie przejrzeli na oczy, a tylko poustawiali się w konflikcie po którejś ze stron.
    Czy faktycznie znaleziono jakiś magnetyczny węgiel, może i znaleziono, pisałem wcześniej opierając się na rosyjskim antysystemie w filmikach tłumaczonych przez Dziada Wszewieda, że przed 200 laty istniała cywilizacja którą zniszczono przed 200 laty wojną i potopem, cywilizacja która kochała brąz, popieram ten pogląd, bo moim zdaniem wciskanie nauki o tym, że najpierw w starożytności wymyślono brąz a później dopiero żelazo, jest co najmniej głupie.

  3. Admin WM 23.10.2021 09:17

    Prawda o żelazie może być banalna – żelazo po prostu zardzewiało i znikło. Brąz nie rdzewieje, więc przetrwał. I tak powstała epoka brązu, w której nie znano żelaza.

  4. robi1906 23.10.2021 12:37

    Jeśli prawda jest tak banalna, to dlaczego nie ma dyskusji na ten temat, z tego co wiem jest consensus, najpierw epoka brązu potem żelaza, nie ma żadnej dyskusji ani sporów.
    Według podręczników na których tresują wszystkie te stada “cegieł w murze” tam jest taka kolejność.

  5. Admin WM 23.10.2021 14:08

    Nauka nie powinna opierać się na consensusach, ale na faktach, znaleziskach i prawdzie.

    Naruszenie consensusu to jak bluźnierstwo, bo musieliby przepisać historię od nowa i przedatować wszystkie artefakty archeologiczne (np. jeśli żelazo przetrwało dzięki dobrym warunkom uznali, że pochodzi z epoki żelaza, choć może być starsze). Ustalono nienaruszalne dogmaty jak datowanie warstwami geologicznymi, które mogą być młodsze lub starsze niż uznano (co ze śladami człowieka obok śladów dinozaura w tej samej skale?).

    Nie wiemy jak wyglądała historia Ziemi, wiemy co wymyślili na ten temat naukowcy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.