Awaria w ukraińskiej elektrowni atomowej

Opublikowano: 18.04.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 193

Drugi blok energetyczny Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej został odłączony od systemu energetycznego kraju. Doszło do tego przedwczoraj późnym wieczorem w wyniku awarii głównego transformatora blokowego bloku nr 2, co uruchomiło system awaryjnej ochrony.

„Blok energetyczny jest kontrolowany na minimalnym poziome. Pracownicy elektrowni podejmują działania w celu likwidacji usterek” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy. Podkreśla się w nim, że promieniowanie w elektrowni utrzymuje się w granicach normy.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
poprostujakub
Użytkownik
poprostujakub

No i co w związku z tym? Wstawią nowy transformator i po krzyku. Reaktorowi nic się od tego nie stanie. Ciekawe czemu nie pisze się o awaryjnym wyłączeniu bloku w EC Zielona Góra, poziom zagrożenia podobny.

davidoski
Użytkownik

Potencjalne skażenie otoczenia spowodowane awarią w elektrowni jądrowej jest znacznie większe niż w przypadku konwencjonalnej elektrowni węglowej, więc nie mów, że poziom zagrożenia jest podobny, bo nie jest.

antyninas
Użytkownik
antyninas

jeszcze parę awarii w atomowych i pomyślę że to nowy sposób działania terrorystów którzy przenikają do struktur i sabotują . – żart

norbo
Użytkownik