Awaria tankowca zagraża ważnemu szlakowi handlowemu

Opublikowano: 08.10.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1546

Jeden z największych tankowców na świecie zepsuł się na wodach Jemenu cztery lata temu. Statkowi grozi zalanie, wybuch oraz wyciek ropy, co stanowi zagrożenie nie tylko dla regionu, ale również dla światowego handlu.

Zacumowany u wybrzeży Jemenu jeden z największych tankowców na świecie może w każdej chwili zatonąć. Statek mieści ponad milion baryłek ropy naftowej. Jeśli statek zatonie, mieszkańcom Jemenu grozi katastrofa ekologiczna i głód. Zepsuty tankowiec u wybrzeży Jemenu może w każdej chwili eksplodować lub zatonąć. Wyciek ropy ze statku może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla lokalnego ekosystemu, ale także dla ośmiu milionów Jemeńczyków i światowego przemysłu żeglugowego.

Ogromny tankowiec FSO „Safer” zacumowany jest na wodach w pobliżu portu Hodeidah. Jego właścicielem jest Jemeńskie Przedsiębiorstwo Poszukiwawczo-Wydobywcze. Od 2017 roku statek jest uważany za „martwy”, co oznacza, że jego silniki nie działają. Zbudowany w 1976 roku statek jest jednym z największych istniejących tankowców na świecie. Na pokładzie znajduje się około miliona baryłek ropy naftowej.

Ewentualny wyciek z tankowca może oznaczać miesiące radzenia sobie z następstwami katastrofy i spowodować miliardy dolarów szkód w biznesie żeglugowym i wszystkich branżach, które polegają na jego usługach. W najgorszym przypadku wyciek ropy ze statku mógłby dotrzeć do cieśniny Bab el-Mandeb, przez którą przepływa około 10% towarów naftowych.

Zamknięcie Cieśniny Bab el-Mandeb może utrudnić tranzyt ropy z Zatoki Perskiej przez Kanał Sueski i skomplikować tankowcom dostęp do rurociągu SUMED. W rezultacie statki przewożące ropę naftową będą musiały opływać południowy kraniec Afryki, znacznie zwiększając czas i koszty transportu ropy.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Matylda 08.10.2021 19:07

    Puścili by naszych z kanistrami, to w trymiga by problem rozwiązali, bo u nas nie ma tak, że się nie da czegoś.

  2. Szurnięty Mędrzec 09.10.2021 06:00

    @nazizm to ideologia lewicowa dobrze pomyślane. Moim zdaniem, ten tankowiec może zostać wykorzystany do spowodowania katastrofy biologicznej na korzyść deep state, z drugiej strony ta katastrofa mogłaby zostać wykorzystana przez białe kapelusze. Deep state tworzy katastrofę, białe kapelusze ujawniają następnie jak ta katastrofa została zaplanowana. Nie zapominajmy też, że trwa obecnie red october, transport morski maleje, ceny gazu rosną, ludzie się budzą przeciwko przestępcom w rządach. Warto trochę pocierpieć, by się na zawsze pozbyć deep state

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.