Autorka „Harry’ego Pottera” wykluczona za „transofobię”

Opublikowano: 19.11.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1280

Stacja HBO Max wyemituje specjalny program z okazji dwudziestolecia premiery ekranizacji popularnej serii książek „Harry Potter”. Nie weźmie w nim jednak udziału pisarka J.K. Rowling. Autorka „Harry’ego Pottera” była już wcześniej krytykowana za swoje „transofobiczne” komentarze, a dokładniej za wyśmianie sformułowania „osoby, które menstruują”.

Przed dwoma tygodniami minęła dwudziesta rocznica premiery pierwszego z serii filmów opartych o powieść Rowling, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Z tej okazji na początku przyszłego roku w specjalnym programie spotkają się ze sobą odtwórcy głównych ról we wszystkich ośmiu filmach z tej serii, w tym Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint.

Zabraknie natomiast samej autorki książki. J.K. Rowling nie została zaproszona ze względu na swoje „transofobiczne” poglądy, które nie spodobały się aktywistom ruchu LGBTQWERTY. W ubiegłym roku wyśmiała bowiem nowomowę o „osobach, które menstruują”, mówiąc o nich, iż są po prostu kobietami.

Pisarka została oskarżona o „transofobię”, chociaż odpowiadając na krytykę stwierdziła, że „zna i kocha osoby transpłciowe”. Jednocześnie sprzeciwia się jednak wymazywaniu konceptu płci, zaś mówienie o nim prawdy nie może być uznawane za „mowę nienawiści”. Rok wcześniej z podobnego powodu broniła brytyjskiej badaczki zwolnionej z pracy za obronę biologicznego rozumienia płci.

Wpis na Twitterze na powyższy temat nie był jedynym wystąpieniem J.K. Rowling. Napisała ona później esej o swoich traumatycznych przeżyciach jako kobieta. Stwierdziła w nim, że właśnie z tego powodu przedstawicielki płci żeńskiej potrzebują przestrzeni jednopłciowych, niedostępnych dla transseksualistów.

Wypowiedzi autorki „Harry’ego Pottera” zostały potępione przez odtwórców głównych ról w serii filmów wyprodukowanych na podstawie jej publikacji. Watson wyrażała więc wielokrotnie poparcie dla LGBTQWERTY.

Na podstawie: Onet.pl, ThePostMillennial.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. edek 19.11.2021 13:40

  Powoli zaprzestaję oglądać filmy zachodnie, współczesne.
  Obrzydzenie bierze, gdy się widzi tą nachalną propagandę lewacko-globalistyczną.
  A szczególnie w amerykańskich.
  Poziom filmów radzieckich z lat ’50 XX wieku…
  Komuna wróciła w kulturze, tylko inaczej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.