Autonomiczny rój dronów poluje w lesie na ludzi

Opublikowano: 09.05.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1359

Rój mikrodronów samodzielnie poruszał się po gęstym bambusowym lesie w Chinach bez wykorzystania nawigacji GPS, potrafiąc omijać drzewa, gałęzie i zarośla. Niesamowity materiał filmowy sugeruje, że te drony mogą pewnego dnia zostać wykorzystane do działań poszukiwawczo-ratowniczych, a nawet do polowania na ludzi.

Chińscy naukowcy z Uniwersytetu Zhejiang opublikowali raport i materiał filmowy przedstawiający dziesięć lekkich dronów manewrujących z dużą prędkością przez las. Technologia stojąca za dronami autonomicznie ustala najlepszą ścieżkę lotu dzięki zaawansowanym technologicznie czujnikom.

W innym eksperymencie Zhou i jego zespół wykazali, że rój dronów może śledzić ludzki „cel” w lesie.

Komentując przełomowe badania, Enrica Soria z laboratorium inteligentnych systemów w Szwajcarskim Federalnym Instytucie Technologii w Lozannie w Szwajcarii, powiedziała „The Telegraph”: „Ta praca stanowi znaczący wkład dla społeczności zajmującej się robotyką i ważny krok w kierunku zastosowania rojów dronów poza ograniczonym środowiskiem laboratorium, nie tylko do eksploracji lasów, ale także do szeregu misji o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa w środowiskach stworzonych przez człowieka, takich jak obszary miejskie z ludźmi i budynkami”.

Przerażające jest to, że naukowcy przeniosą technologię do Pekinu, a nawet do wojska, które może używać zaawansowanego oprogramowania dronów do polowania na ludzi, do celów inwigilacji w domach lub jako broń na współczesnym polu bitwy.

Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

11

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. radical3dom 09.05.2022 08:40

    Nowy Wspaniały Świat!

  2. rzbogdan 09.05.2022 21:36

    Będzie bolało jak to sie odwróci przeciw nim.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.