Austriacki minister chce skoncentrować „uchodźców”

Opublikowano: 14.01.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Nowy austriacki minister spraw wewnętrznych Herbert Kickl zapowiedział, że chce wdrożyć rozwiązania pozwalające na skoncentrowanie osób ubiegających się o azyl w jednym miejscu. Jego wypowiedź wywołała oburzenie w politycznie poprawnych mediach, ponieważ uznały one słowa polityka Wolnościowej Partii Austrii za celową prowokację, wprowadzającą do debaty publicznej „język narodowego socjalizmu”.

Rząd chadeckiej Austriackiej Partii Ludowej (ÖVP) oraz narodowo-konserwatywnej Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) opiera swój koalicyjny program głównie na hasłach ograniczenia imigracji do Austrii. Od czasu kryzysu migracyjnego rozpoczętego w 2015 roku na terenie kraju przebywa jednak duża liczba osób ubiegających się o udzielenie im azylu, stąd też nowy szef resortu spraw wewnętrznych musi podjąć się uporządkowania tej kwestii.

Minister Kickl z FPÖ podczas konferencji prasowej zapowiedział więc, że będzie potrzebował ośrodka świadczącego podstawowe usługi, z odpowiednią infrastrukturą, aby pozwolił on na skoncentrowanie osób ubiegających się o azyl w jednym miejscu.

Słowa wolnościowego ministra oburzyły politycznie poprawne media oraz przedstawicieli lewicowo-liberalnych ugrupowań i organizacji praw człowieka. Ich zdaniem Kickl „przekroczył Rubikon”, a jego wypowiedź była „celową prowokacją”, która „wprowadza język narodowego socjalizmu do austriackiego sposobu myślenia”.

Wcześniej zaniepokojenie lewicy wywołały słowa wicekanclerza i szefa wolnościowców, Heinza-Christiana Strache, który kilka dni temu sugerował, że imigranci powinni być trzymani w pustych koszarach, a dodatkowo powinna obowiązywać ich godzina policyjna.

Na podstawie: TheLocal.at
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o