Austria zaostrzy przepisy wobec imigrantów

Opublikowano: 04.01.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1427

W Austrii zawarto porozumienie koalicyjne między partią konserwatywną a Zielonymi. Oprócz różnych ustaleń związanych z kwestiami klimatycznymi i podatkowymi porozumienie przewiduje zmiany w kilku przepisach dotyczących imigrantów.

Zieloni zgodzili się m.in na podniesienie wieku, od którego uczennice mogą nosić w szkołach chusty z 10 do 14 lat oraz wprowadzenie dwóch nowych rozwiązań dotyczących azylantów.

Ubiegający się o azyl, którzy wg służb są niebezpieczni, mają być bez wyroku sądowego zamykani w specjalnych „ośrodkach zapobiegawczych”, nawet jeśli nie popełnili przestępstwa – ten pomysł szefa konserwatystów kanclerza Sebastiana Kurza będzie wymagał jednak zmiany konstytucji. Nie wymaga natomiast zmian prawnych zgoda koalicjantów na zwiększenie liczby ośrodków, w których przebywać będą przed deportacją osoby, którym odmówiono azylu.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.