Austria nie przyjmie imigrantów z Grecji

Opublikowano: 08.04.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 539

Austria nie przyjmie imigrantów z greckich obozów, powiedziała Claudia Türtscher, rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych tego kraju.

Zdecydowanie potwierdziła stanowisko kanclerza Kurza, który na początku marca stwierdził, że otwarcie granic dla imigrantów próbujących się przedostać z Turcji do Grecji spowodowałoby napływ dziesiątków milionów kolejnych chętnych.

Na władze austriackie naciska 150 organizacji pozarządowych, które uważają, że wobec zagrożenia koronawirusem imigranci z obozów na greckich wyspach powinni zostać rozesłani po Europie.

Austria podtrzymała też swoje negatywne stanowisko wobec przyszłych prób stworzenia dla krajów unijnych obowiązkowej relokacji imigrantów. Minister ds Europy Karoline Edtstadler powiedziała, że Austria nie będzie popierać takich wysiłków, ponieważ „jasne jest, że próba obowiązkowej relokacji imigrantów nie udała się” i że Austria popiera system „odpowiedniej solidarności”, w którym państwa mogą decydować, czy chcą przyjąć imigrantów, czy zamiast tego płacić na unijny program dla azylantów.

Stanowisko rządu ma duże poparcie społeczne. W marcowym sondażu 61% osób popierało rządowy sprzeciw wobec przyjęcia części imigrantów czekających przy granicy na wpuszczenie do Grecji, 31% było za ich przyjęciem.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: ABC14news.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.