Australijskie lisy zaczęły wspinać się na drzewa

Opublikowano: 14.02.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 590

Australijscy zoologowie zauważyli nietypowe zachowanie u lisów, w postaci wspinania się na drzewa za potencjalną zdobyczą. Obecnie lisy w tamtejszym regionie geograficznym rezygnują z pościgu za królikami, a za ofiary obrały sobie młode koale.

Lisy sprowadzono do Australii z Europy w XIX wieku. Ich populacja bardzo szybko się rozrosła, głównie za sprawą obfitości zwierząt mogących posłużyć za pożywienie. Do tej pory jednak lisy nie były zagrożeniem dla zwierząt mieszkających na drzewach.

Ostatnio australijscy zoologowie zauważyli, że lisy w odróżnieniu od swoich europejskich kuzynów, zaczęły ścigać na drzewach koale. Zdarzały się przypadki nawet na wysokości 4 metrów, uwieczniła to kamera monitorująca koale w pobliżu ich wodopoju.

Trzeba jednak zauważyć, że australijskie drzewa są znacznie łatwiejsze do wspięcia się, niż europejskie. Eksperci uważają, że to właśnie kształt drzew wpłynął na poszerzenie przez lisy swojego terytorium.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-Chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.