Australijscy naukowcy pokonali chorobę Crohna

Opublikowano: 07.05.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 78

Badania wykazały, że połączenie antybiotyków z przeszczepem bakterii pozwala trwale uratować pacjentów przed niebezpieczną chorobą autoimmunologiczną. Daje to nadzieję na uzdrowienie milionów ludzi na całym świecie.

Choroba Leśniowskiego – Crohna jest niebezpieczną chorobą autoimmunologiczną, w której obserwuje się przewlekłe zapalenie jelit. Wpływa negatywnie na wiele aspektów życia pacjenta i często prowadzi do hospitalizacji. Leki immunosupresyjne są zwykle stosowane jako leczenie, ale ich skuteczność nie jest wystarczająco wysoka.

Przełom w leczeniu choroby Leśniowskiego – Crohna osiągnęli australijscy naukowcy pod kierownictwem profesora Thomasa Borody’ego, którego pracę opisuje Eurek Alert. Oparto je na założeniu, że choroba jest spowodowana brakiem równowagi w składzie bakterii symbiotycznych przewodu pokarmowego.

W ramach leczenia zespół wykorzystał „reset” bakteryjnej populacji jelitowej z antybiotykami i przeszczepem mikroorganizmów izolowanych z kału zdrowych dawców. Przeszczep przeprowadzono doustnie, przy użyciu specjalnych kapsułek zawierających bakterie.

Eksperyment z udziałem dziesięciu pacjentów potwierdził, że takie podejście zapewnia długoterminową remisję i pozwala odmówić przyjmowania leków. Daje to nadzieję na wyleczenie trzech milionów ludzi na całym świecie, cierpiących na chorobę Crohna.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Odpowiednia dieta kwaśnie zsiadłe mleko, i zakwaszenie żołądka plus odkwaszenie organizmu.