Australia znów protestuje przeciwko lockdownowi

Opublikowano: 23.08.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2107

Tysiące Australijczyków protestowało w miniony weekend przeciwko lockdownowi, który jest regularnie przedłużany o kolejne tygodnie. Mieszkańcy domagali się przywrócenia wolności, podczas gdy rząd ostrzega o rosnącej dziennej liczbie zakażeń.

Demonstracje odbyły się w sobotę w najbardziej zaludnionych miastach Australii. W Melbourne protestowało około 4 tysiące osób. Podczas tego wydarzenia doszło do licznych bójek z policją. Zatrzymano ponad 210 osób, a co najmniej 7 funkcjonariuszy zostało pobitych. Podobna akcja odbyła się w Brisbane z udziałem ponad 2 tysięcy mieszkańców. Lokalne media wskazują, że zatrzymanym grozi grzywna w wysokości ponad 3,8 tys. dolarów za naruszenie przepisów sanitarnych.

https://www.youtube.com/watch?v=lmz7rilzgh8

Tymczasem w Sydney, największym mieście Australii, demonstracja liczyła zaledwie 250 osób. Do dystryktu biznesowego, gdzie mieli zorganizować się ludzie, wysłano wcześniej dodatkowe siły policyjne, które utrudniały dojazd na miejsce. Taksówkom zabroniono przewożenia mieszkańców na miejsce protestu, a tramwaje nie zatrzymywały się na tamtejszych przystankach. Policja zatrzymywała również tysiące samochodów i wręczała mandaty.

Najnowsze protesty miały związek z decyzją o przedłużeniu lockdownu w stanie Wiktoria, a także w Sydney, gdzie potrwa co najmniej do końca września. Co więcej, na przedmieściach tego miasta wprowadzono godzinę policyjną od 21:00 do 5:00.

Australijczycy mają już wyraźnie dość niekończących się obostrzeń i siedzenia w domu. Tymczasem rząd wskazuje na rekordową liczbę nowych przypadków zakażeń na COVID-19 i zapowiada, że lockdown nieprędko zostanie zniesiony.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Foxi 24.08.2021 07:11

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.