Australia zapowiada szczepienia obowiązkowe na COVID-19

Opublikowano: 21.08.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1058

Australia jako pierwsza ogłosiła zamiar wprowadzenia powszechnego obowiązku szczepień przeciw COVID-19. Od początku roku zmarło tam nieco ponad 400 osób z przyczyny przypisywanej koronawirusowi (na 25 milionów mieszkańców), lecz według rządu masowe szczepienia są koniecznością, by „powrócić do normalności”.

https://www.youtube.com/watch?v=5gGaoj7YggQ

Premier Australii Scott Morrison powiedział 19 sierpnia w wywiadzie radiowym, że jego kraj wprowadzi szczepienia obowiązkowe i tylko wyjątkowe przeciwwskazania medyczne będą mogły od tego zwolnić. Ogłosił, że rząd zamówił już przyszłe, „obiecujące” szczepionki koncernu AstraZeneca, choć negocjuje jeszcze cenę. Australijczycy mieliby jednak być szczepieni za darmo. Rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale zdaniem premiera „nie da się tego uniknąć”: liczy na zaszczepienie co najmniej 95 proc. populacji, by „Australia mogła wrócić do normalnego życia”, zmienionego na skutek restrykcji antyepidemicznych.

Australia podjęła bardzo restrykcyjne działania przeciw epidemii. W Melbourne obowiązuje np. nocna godzina policyjna (od 20:00 wieczorem do 5:00 rano), a wszystkie sklepy, które nie sprzedają żywności bądź lekarstw są zamknięte, jak kościoły, szkoły i inne miejsca zebrań. Policja ma prawo wchodzić do domów prywatnych bez nakazu, by sprawdzać, czy domownicy przestrzegają obowiązkowej ślepej kwarantanny. Maseczki są obowiązkowe wszędzie (w tym na wolnym powietrzu), a siły porządkowe mają prawo nakładać je obywatelom przemocą, jeśli ich nie mają (patrz zdjęcie niżej).

W tej chwili żadna szczepionka przeciw COVID-19 na świecie nie przeszła trzeciej fazy badań i nie dowiodła swej skuteczności. Tym niemniej świat zamówił ogółem już blisko 6 miliardów dawek różnych przyszłych szczepionek. Szef Światowej Organizacji Zdrowia Etiopczyk Tedros Adhanom Ghebreyesus wezwał tymczasem do walki z „nacjonalizmem szczepionkowym”, czyli lepszej koordynacji między krajami naszego globu. Tymczasem Europa zachodnia negocjuje z różnymi koncernami farmaceutycznymi, Pakistan kupił szczepionkę chińską, Argentyna chce mieć własną, podobnie jak Rosja. W Republice Południowej Afryki testuje się szczepionkę amerykańską szczepionkę (Amerykanie tradycyjnie testują swe szczepionki na ludności afrykańskiej). Niestety, osoby w wieku ponad 80 lat, czyli tym, którym choroba może grozić śmiercią, raczej nie będą szczepione, ze względu na częstą słabość organizmu. Szczepionki teoretycznie mają pomóc tym, u których koronawirus pojawia się bezobjawowo, ale mogą też wywołać chorobę.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 15, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dawid
Użytkownik
Dawid

No i PIS robi już pod to przymiarki. Odwołali szumowinę i teraz przyjdzie nowy minister, który to wprowadzi. To była tylko zagrywka polityczna.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Jeśli ludzie zgodzą się na szczepionkę to później bez problemu wszystkich zachipują, bez problemu zlikwidują gotówkę a wówczas będzie za późno na jakikolwiek protest.

KubaD.
Użytkownik
KubaD.

No i pozamiatane. Dobrze, że tam nie migrowałem, a chodziło mi to po głowie.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Jedno jest pewne: jeżeli dojdzie do przymusowych szczepień na pewno nie obejdzie się bez ofiar śmiertelnych wśród personelu dokonującego tych szczepień.

majkel
Użytkownik
majkel

Ta grupa łotrów, którym się wydaje, że Ziemia i Ludzkość jest ich własnością nie przypadkowo wybrała Australię. Australijczycy są chyba najsłabszą narodowością na globie, ponieważ nie mają specjalnie doświadczenia w powstaniach, wojnach, buntach etc, to zlepek ludzi z całego Świata. Druga rzecz, która sprzyja policyjnemu terrorowi to ogromny obszar i mało ludzi a miasta oddalone są od siebie lata świetlne, czyli logistycznie trudno organizować manifestacje

hashi
Użytkownik

W końcu to brytyjska kolonia niewolników. Szkoda taki piękny i bogaty kraj.

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Jeżeli ktoś uważa że może żyć bez rąk to może się podjąć próby przymusowego zaszczepienia .

polach
Użytkownik
polach

Wszystkich na siłę zaszczepić się nie da..

tomasz26
Użytkownik
tomasz26

Australia jest tak dużym kontynentem i tak różnorodnie zaludnionym że to niewykonalne. .zresztą sam proces szczepien pozna przyrównać do hokaustu. .gestapowdkie metody upadną razem z calym aparatem represji nwo