Australia uruchamia rejestr nagłych śmierci u dorosłych

Opublikowano: 26.07.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2286

Australia uruchomiła rejestr Zespołu Nagłej Śmierci Sercowej u Dorosłych (SADS) w odpowiedzi na dużą liczbę młodych, zdrowych ludzi, którzy umierają.

Według doniesień lekarze z Baker Heart and Diabetes Institute w Melbourne stworzyli pierwszy w kraju rejestr SADS, który mają nadzieję rozpowszechnić w całym kraju, aby zebrać więcej informacji na temat tego zjawiska nagłej śmierci. Rzeczniczka potwierdziła, że ​​w rejestrze znajduje się „około 750 przypadków rocznie osób w wieku poniżej 50 lat w Wiktorii, u których nagle zatrzymało się serce (zatrzymanie akcji serca)”.

Spośród nich około 100 przypadkom młodych ludzi rocznie nie przypisze się przyczyny nawet po szeroko zakrojonych dochodzeniach, takich jak pełna sekcja zwłok. Na tym polega zjawisko SADS. Społeczność medyczna klasyfikuje zgon SADS jako występujący u osoby poniżej 40 roku życia i nie może znaleźć przyczyny zgonu po śmierci.
Nieznana przyczyna

Kardiolog i badaczka, dr Elizabeth Paratz powiedziała, że rejestr zawiera przypadki osób, które przeszły zatrzymanie akcji serca bez przyczyny. „Większość tych zdarzeń SADS, 90 procent, ma miejsce poza szpitalem – dana osoba nie przetrwa – więc tak naprawdę większością tych pacjentów zajmuje się personel karetki pogotowia i lekarze sądowi. Myślę, że nawet lekarze nie doceniają [SADS]. Widzimy tylko 10 procent, którzy przeżyją i trafiają do szpitala. Sami widzimy tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli ktoś ma atak serca i przeprowadzasz autopsję, możesz zobaczyć duży skrzep, to pozytywne odkrycie, ale gdy ktoś miał jedno z tych zdarzeń SADS, serce jest nieskazitelne. Naprawdę trudno jest wiedzieć, co robić”.

Lekarze zalecają jak najszybszą wizytę u kardiologa, jeśli krewny pierwszego stopnia umrze z niewyjaśnionej śmierci. Uważają, że każdy z nas powinien udać się do kardiologa, jeśli ma objawy sercowe, takie jak ból w klatce piersiowej, duszności, lub nie może nadążyć za ćwiczącymi lub po prostu idącymi rówieśnikami.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „News Punch”
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Na chwilę obecną tzw. „weryfikatorzy faktów” twierdzą, że nie ma żadnego związku „zespołu nagłej śmierci sercowej u dorosłych” ze „szczepieniami” na COVID-19. To tylko zbieg okoliczności, że nagle, wśród zastrzykniętych, nastąpiła niespotykana dotąd fala nagłych zgonów.

20

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.