Australia szuka alternatywy dla TPP

Opublikowano: 23.01.2017 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 250

Władze Australii szukają alternatywy dla porozumienia o TPP (Trans-Pacific Partnership) z powodu niedawnego oświadczenia prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa o zamiarze wystąpienia z umowy – pisze „Weekend Australian”.

Według danych gazety minister handlu Australii Steve Ciobo spotkał się ze swoimi odpowiednikami z sześciu państw uczestniczących w umowie (Japonii, Kanady, Singapuru, Nowej Zelandii i Malezji) na Światowym Forum Gospodarczym w Davos w celu omówienia innych wariantów porozumienia. Podkreśla się, że bez względu na rozmowy Ciobo nadal informuje o przywiązaniu do TPP.

„Rząd (australijskiego premiera Malcolma – red.) Turnbulla nie rezygnuje z walki o to, co stanowi nasz interes narodowy. Kontynuowanie obrony zalet TPP to nie wyjątek” – cytuje jego oświadczenie gazeta.

Zauważył, że Australia i tak będzie promować ratyfikację porozumienia o TPP.

To będzie jasne oświadczenie parlamentu Australii o tym, że odrzucamy protekcjonizm, oraz że otwarte rynki są drogą do stabilnego tworzenia nowych miejsc pracy – wyjaśnia Ciobo.

Na podstawie: „Weekend Australian”
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o