Atak w szkole wyższej w Kerczu na Krymie

Opublikowano: 18.10.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Oficjalna lista wczorajszych ofiar strzelaniny i wybuchu na kerczeńskiej uczelni została opublikowana na stronie internetowej rządu Krymu. „Informacja według stanu na godzinę 4:00 rano 18 października 2018 roku. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 20 osób” — czytamy w wiadomości.

Wczoraj 22-letni student Władysław Rosłakow urządził strzelaninę i zdetonował bombę w kerczeńskiej szkole wyższej. „Rzekomy morderca zastrzelił się, popełnił samobójstwo, jest to student czwartego roku tej uczelni. Jego ciało znaleziono bezpośrednio w bibliotece na piętrze” — poinformował szef Krymu Siergiej Aksionow na antenie telewizji Rossija 24. Dodał, że motywy ucznia są ustalane. Początkowo wszczęto sprawę karną z artykułu „Atak terrorystyczny”, później została przekwalifikowywana na artykuł o morderstwie dwóch i więcej osób.

Według najnowszych danych zginęło 20 osób, w tym 15 studentów i 5 pracowników uczelni. Ponad 50 osób zostało rannych. Wszyscy ranni ucierpieli w wybuchu bomby nafaszerowanej rażącymi elementami, a większość zabitych zginęła od ran postrzałowych. Krewni zmarłych i rannych otrzymają po milion rubli z funduszu ubezpieczeń społecznych. Ponadto rodziny zabitych otrzymają z budżetu po 1 000 000 rubli, a rodziny rannych — po 500 000.

Miesiąc temu Rosłakow przeszedł przez wszystkie komisje lekarskie, w tym rozmowę z psychiatrą i otrzymał pozwolenie na posiadanie broni. Sąsiadka studenta Władisława Rosłakowa opowiedziała stacji RT o jego dzieciństwie. Według niej Rosłakow dorastał jako okrutny i małomówny chłopiec, a także ciągle grał w „strzelaniny”. „Miałam z nim incydent, kiedy trafił mnie kulkami w nogi. Od samego dzieciństwa było w nim coś dziwnego” — powiedziała dziewczyna.

W rzeczach osobistych sprawcy zamachu w szkole wyższej w Kerczu znaleziono drugi ładunek wybuchowy – powiedział przedstawiciel sztabu operacyjnego. Bombę znaleziono w budynku uczelni wyższej i zneutralizowano. „Zakończono rozbrajanie. W budynku pracują kryminaliści, komitet śledczy, FSB i policja” — powiedział przedstawiciel krymskiego FSB.

Aleksander, świadek wybuchu w Kerczu, powiedział w rozmowie ze Sputnikiem, że eksplozja była na tyle silna, że zniszczyła główne wejście do budynku. “Przejeżdżałem niedaleko w sprawach służbowych i usłyszałem eksplozję. Zatrzymałem się i zobaczyłem, że wiele osób zaczęło gromadzić się obok szkoły. Poszedłem zobaczyć, co się dzieje. Stało tam wielu przedstawicieli służb mundurowych, pogotowie, policja drogowa, wojskowi, strażacy. Wynosili ofiary. Centralnego wejścia nie było, zostało wyburzone, na parterze nie było okien. Zaczęły teraz krążyć różne plotki o tym, co się stało, czy był to zamach terrorystyczny, czy też gaz. Istnieje wiele dowodów na to, że to nie był gaz, tylko ładunek wybuchowy.”

Przedstawiciel rządu Republiki Krymu, zastępca szefa administracji miasta Kercz Dilawier Mełgazijew poinformował, że na miejscu cały czas pracuje grupa operacyjna. “Po zakończeniu jej pracy można będzie coś powiedzieć. Podjęto wszystkie niezbędne czynności. Karetki są gotowe, zakłady opieki zdrowotnej są gotowe, pracownicy socjalni i psychologowie — wszyscy są w stanie gotowości. Centrala operacyjna administracji została przygotowana. Zrobiliśmy wszystko, co trzeba, zgodnie z planem priorytetowych czynności.”

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2] [3]
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ