Atak w Paryżu jak w Londynie

Opublikowano: 26.05.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 369

Żołnierz patrolujący biznesową dzielnicę Paryża został raniony nożem w szyję. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany przez policję. Miał na sobie strój w stylu arabskim.

Jak wynika z najświeższych informacji życiu żołnierza nie zagraża niebezpieczeństwo. W czasie ataku był on na patrolu w ramach programu nadzoru antyterrorystycznego Vigipirat

Dziennik „Le Parisien” powołując się na źródła policyjne na swojej stronie internetowej podał więcej szczegółów dotyczących brutalnego ataku. Okazuje się, że policja poszukuje brodatego mężczyzny w wieku ok. 30 lat. W rysopisie napastnika uwagę zwraca jednak rubryki pochodzenie i strój. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna był „pochodzenia północnoafrykańskiego”, a pod kurtką miał „strój w stylu arabskim”.

Francuskie media w kontekście ataku natychmiast przywołały brutalny mord w Woolwich we wschodnim Londynie, gdzie dwaj mężczyźni pochodzenia nigeryjskiego brutalnie zamordowali brytyjskiego żołnierza. Zabójcy, którzy według świadków mieli wznieść okrzyk “Allahu akbar” (Bóg jest wielki), pozwalali się filmować przez przechodniów telefonami komórkowymi. Zostali postrzeleni przez policję i ujęci.

Autor: pł
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. jestemtu 26.05.2013 11:12

  Drugi atak z rzędu, to nie może być przypadek.
  Schemat podobny, islamista atakuje żołnierza.
  W Szwecji też zamieszki (chociaż powód inny, emigranci w roli głównej)

  Ktoś wodę mąci. Biorąc pod uwagę jakie efekty przyniosły poprzedni atak (zamieszki na ulicach), ktoś chce wyciągnąć tłumy na ulicę, a potem pewnie jakiś stan wyjątkowy w całym eurokołchozie.

  Pożyjemy zobaczymy 🙂

 2. aZyga 26.05.2013 11:18

  Trzeba skrócić łańcuch ludowi, a może i założyć kaganiec.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.