Atak na Cmentarze

Opublikowano: 09.10.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 752

IZRAEL. Jak donosi agencja Reutera i dziennik Haaretz, wandale zbezcześcili dziesiątki grobów na sąsiadujących ze sobą cmentarzach dla chrześcijan i muzułmanów w Jaffie (obecnie dzielnicy Tel Awiwu).

Co najmniej 5 nagrobków zostało rozbitych, a ponad 20 zabazgranych hebrajskimi graffiti z napisami „Śmierć Arabom”, „Cena” („Price tag”) i rasistowskimi sloganami.

Jest to jak się zdaje element kampanii izraelskich osadników – fanatyków religijnych i syjonistycznych szowinistów, którzy aktami wandalizmu i terroru reagują na prawdziwe, czy też wyimaginowane „ustępstwa” izraelskiego rządu wobec Palestyńczyków. Liczba takich incydentów ostatnio rośnie, bezczeszczone i palone są meczety na okupowanym Zachodnim Brzegu i w Izraelu.

Rząd Izraela oficjalnie potępia tego typu ekscesy, jednak w dalszym ciągu finansuje hojną ręką nielegalne osadnictwo na arabskiej ziemi i fanatyczne osiedla, będące wylęgarnią żydowskich terrorystów w rodzaju Barucha Goldsteina, który zamordował 29 Palestyńczyków w Meczecie Ibrahima w 1994 roku. Sprawcy bardzo rzadko ponoszą odpowiedzialność za tego typu przestępstwa, z reguły „nie można ich wykryć”, jeśli nawet zostaną schwytani dostają śmiesznie niskie wyroki i stają się „bohaterami” opinii publicznej Izraela. Motywem kampanii jest, jak się wydaje, podżeganie Palestyńczyków do protestów, zawsze brutalnie tłumionych przez izraelską armię i policję, które można potem przedstawiać jako dowód fanatyzmu i niechęci dla pokoju.

Reakcja światowych mediów na ekscesy Izraelczyków jest zawsze dziwnie dyskretna i wyciszona, zwłaszcza w porównaniu z traktowaniem bezczeszczenia i wandalizmu grobów i pomników żydowskich, jak np w Jedwabnem.

Autor: Herstoryk
Nadesłano do “Wolnych Mediów”


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.