Atak na Cmentarze

Opublikowano: 09.10.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

IZRAEL. Jak donosi agencja Reutera i dziennik Haaretz, wandale zbezcześcili dziesiątki grobów na sąsiadujących ze sobą cmentarzach dla chrześcijan i muzułmanów w Jaffie (obecnie dzielnicy Tel Awiwu).

Co najmniej 5 nagrobków zostało rozbitych, a ponad 20 zabazgranych hebrajskimi graffiti z napisami „Śmierć Arabom”, „Cena” („Price tag”) i rasistowskimi sloganami.

Jest to jak się zdaje element kampanii izraelskich osadników – fanatyków religijnych i syjonistycznych szowinistów, którzy aktami wandalizmu i terroru reagują na prawdziwe, czy też wyimaginowane „ustępstwa” izraelskiego rządu wobec Palestyńczyków. Liczba takich incydentów ostatnio rośnie, bezczeszczone i palone są meczety na okupowanym Zachodnim Brzegu i w Izraelu.

Rząd Izraela oficjalnie potępia tego typu ekscesy, jednak w dalszym ciągu finansuje hojną ręką nielegalne osadnictwo na arabskiej ziemi i fanatyczne osiedla, będące wylęgarnią żydowskich terrorystów w rodzaju Barucha Goldsteina, który zamordował 29 Palestyńczyków w Meczecie Ibrahima w 1994 roku. Sprawcy bardzo rzadko ponoszą odpowiedzialność za tego typu przestępstwa, z reguły „nie można ich wykryć”, jeśli nawet zostaną schwytani dostają śmiesznie niskie wyroki i stają się „bohaterami” opinii publicznej Izraela. Motywem kampanii jest, jak się wydaje, podżeganie Palestyńczyków do protestów, zawsze brutalnie tłumionych przez izraelską armię i policję, które można potem przedstawiać jako dowód fanatyzmu i niechęci dla pokoju.

Reakcja światowych mediów na ekscesy Izraelczyków jest zawsze dziwnie dyskretna i wyciszona, zwłaszcza w porównaniu z traktowaniem bezczeszczenia i wandalizmu grobów i pomników żydowskich, jak np w Jedwabnem.

Autor: Herstoryk
Nadesłano do “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o