Atak na chrześcijan w Nigerii niemal niezauważony

Opublikowano: 27.04.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W Nigerii furiat rozjechał autem chrześcijan, w tym małe dzieci, które uczestniczyły w procesji podczas Wielkanocy. Nigeryjskie „dzieci” zostały rozjechane, a pojazd wjechał w ludzi uczestniczących w procesji w Gombe.

Policja w Nigerii bada śmierć 11 osób w północno-wschodnim mieście Gombe po tym, jak samochód wjechał w procesję z okazji Wielkanocy w ostatnią niedzielę. Kierowca, agent ochrony na służbie, był niezadowolony, że procesja zablokowała drogę, jak podają niektóre media, po czym furiat wjechał autem w tłum. Potem ludzie wywlekli szofera i jego pasażera z pojazdu. Doszło do linczu. Sprawca masakry i jego kompan podróży zostali zabici.

Szef policji w Nigerii powiedział, że incydent był „niefortunny” i kierowca stracił kontrolę nad samochodem. Przywódca międzywyznaniowej grupy chrześcijańskiej Brigade Boys w Gombe powiedział z kolei, że kierowca zmasakrował procesję „celowo”.

„Kierowca samochodu wydzierał się na dzieci, bo nie mógł przejechać. W przypływie wściekłości wcisnął pedał gazu i rozjechał grupę nastolatków” – powiedział Isaac Kwadang w wywiadzie udzielonym agencji informacyjnej AFP.

Nie ujawniono żadnych szczegółów na temat ofiar, ale wiadomo, że członkowie Brygady Chłopców są w wieku od 6 do 22 lat. Inny świadek powiedział lokalnemu serwisowi informacyjnemu Punch, że kierowca „celowo przyjechał zabić” z nienawiści do chrześcijan. Mary Mallum, rzeczniczka policji stanowej Gombe, powiedziała AFP, że 30 dzieci zostało rannych i przewieziono je do szpitala.

Szef policji Mohammed Abubakar Adamu podał w oświadczeniu, że incydent był „nieszczęśliwym śmiertelnym wypadkiem samochodowym” i nakazał przeprowadzenie szybkiego dochodzenia w przedmiotowej sprawie.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o