Atak ekoterrorystów w Bieszczadach

Opublikowano: 03.09.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1930

Nadleśnictwo złożyło zawiadomienie w sprawie okaleczonych jodeł do Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Okaleczeniu mogli ulec również ludzie.

Podczas ścinania drzew, drwale z leśnictwa Smerek (Nadleśnictwo Cisna) spostrzegli metalowe obiekty w pniu drzewa po tym, jak łańcuch tnący pilarki uległ destrukcji. Po dokładnym zbadaniu drzewa detektorem metali, znaleźli głęboko wbite grube gwoździe. Ich zakrzywienie utrudniało ich widoczność.

Łukasz Mokrzyński, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Cisna, oznajmia: „To najwyraźniej celowe działania, bowiem gwoździe znaleziono również w kilku innych jodłach i jaworach, wyłącznie tych, które od dwóch lat wyznaczone są do ścinki. W każdym z drzew ujawniono po 5-7 gwoździ”.

Nadleśnictwo złożyło zawiadomienie w sprawie okaleczonych jodeł do Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Okaleczeniu mogli ulec również ludzie. Akty terroru w tym rodzaju mogą nie tylko powodować uszkodzenie ostrza lub silnika piły mechanicznej. Zahaczenie o taki gwóźdź maszyną może zabić.

„Tree spiking” to typ ataku, jaki stosują niektórzy wyznawcy ekologizmu. Jak podaje portal „Magna Polonia”, terroryści opisują techniki „nakłuwania drzew”, polecają sprzęt i konkretne rodzaje gwoździ, a nawet radzą, jak zacierać ślady i nie dać się złapać.

Gwoździe-pułapki zasadzane w wyższych partiach pnia mają na celu destrukcję urządzeń tartacznych. Zagraża to również zdrowiu i życiu pilarzy i stolarzy.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Magna Polonia”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rzbogdan 04.09.2022 09:54

    Z drugiej strony to wycinają nasze lasy na potęgę i to wcale nie muszą być ekoteroryści tylko zwykli ludzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.