Atak chemiczny w porcie lotniczym Londyn City

Opublikowano: 26.10.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 579

Na międzynarodowym lotnisku Londyn City wystąpił “incydent chemiczny”. Policja zatrzymała mężczyznę, którego podejrzewa się o rozpylenie trującego gazu. Atak chemiczny miał miejsce w piątek, lecz z jakiegoś powodu, niektóre media dopiero teraz informują o wydarzeniu.

Po godzinie 16:00 czasu lokalnego, na lotnisku Londyn City rozpylono związek chemiczny CS (2-Chlorobenzylidenomalononitryl), stosowany jako drażniący bojowy środek trujący. Dawniej używany przez wojsko USA podczas wojny w Wietnamie, dziś posługuje się nim między innymi policja do tłumienia zamieszek.

Kilkadziesiąt osób doświadczyło problemów z oddychaniem. Nastąpiła ewakuacja lotniska a wszystkie loty zostały czasowo wstrzymane. Pogotowie ratunkowe London Ambulance Service powiadomiło, że dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, zaś 25 kolejnych otrzymało pomoc na miejscu tuż po ataku chemicznym.

Policja zatrzymała 25-latka w jego domu we wschodniej części Londynu. Jest podejrzany o rozpylenie trującej substancji chemicznej. Władze nie zasugerowały, że był to atak terrorystyczny. Tożsamości sprawcy tego wydarzenia nie podano do wiadomości publicznej.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o