Astronomowie zdobyli zdjęcia wybuchu gwiazdy

Opublikowano: 09.03.2014 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 293

Naukowcy z Irkuckiego Uniwersytetu Państwowego na poligonie astrofizycznym w dolinie tunkińskiej (Buriacja) zdobyli unikatowe zdjęcia wybuchu najstarszej gwiazdy, od której dzieli nas odległość 12 mld lat świetlnych.

De facto śmierć gwiazdy, którą sfotografował teleskop-robot „Master”, nastąpiła jeszcze przed pojawieniem się w kosmosie Ziemi i Układu Słonecznego.

Pierwszą falę kosmicznego promieniowania gamma 4 marca rozpoznało obserwatorium orbitalne „Swift”, którego sygnał z satelity odebrał teleskop „Master” i już po 23 sekundach rozpoczął nagrywanie w świetle widzialnym.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o