Asteroida 2012 TC4 wkrótce powróci

Opublikowano: 16.10.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 342

Asteroida 2012 TC4, która 12 października przeleciała w pobliżu Ziemi w niebezpiecznej odległości, może wrócić w 2079 roku – poinformowali naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Zdaniem astronomów kolejna „wizyta” asteroidy może zakończyć się źle. W 2079 roku nie da się uniknąć zderzenia. Prawdopodobieństwo wynosi 1 do 750.

2012 TC4 jest wielkości wieżowca. Zderzenie sprowokuje globalne kataklizmy, które doprowadzą do wymarcia życia na naszej planecie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. piosk2 16.10.2017 13:02

    wydaje mi się, że Twoje wnioski nie są właściwe:
    “jest wielkości wieżowca. Zderzenie sprowokuje globalne kataklizmy, które doprowadzą do wymarcia życia na naszej planecie”
    tej wielkości asteroida może spowodować dość poważne tsunami jeśli uderzy w wodę.
    Jeśli uderzy w ląd to spowoduje mniejsze problemy porównywalne z niewielką eksplozja nuklearną – zasięga zniszczeń około 50-100km. Daleko do “wymarcia życia ” 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.