Assange spędzi resztę życia w amerykańskim więzieniu?

Opublikowano: 17.11.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1578

Prokuratura Generalna USA postawiła zarzuty Julianowi Assange’owi. Wcześniej amerykańska gazeta “The Washington Post” opublikowała informacje, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przygotowuje zarzuty przeciwko założycielowi WikiLeaks i spodziewa się, że można go będzie osądzić w USA.

O zarzutach poinformowano po tym, jak zastępca amerykańskiego prokuratora generalnego Kellen S. Dwyer „przypadkowo” opublikował dokument, który nie był bezpośrednio związany ze sprawą Assange’a.

Czytamy w nim, że ze względu na „złożoną osobowość oskarżonego i rozgłos, który otacza tę sprawę, nie ma innej procedury, która mogłaby zachować w tajemnicy, że Assange’owi postawiono już zarzuty”. Przy tym adwokat Juliana Assange’a Carlos Poveda uważa, że ambasada Ekwadoru może dokonać ekstradycji jego klienta i prawdopodobnie odpowiednie porozumienie zostało osiągnięte przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Ekwador.

„Było zbliżenie się między Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi i Ekwadorem. Uważam, że te trzy kraje już osiągnęły porozumienie. Dlatego właśnie uruchomiono specjalny protokół w celu usprawiedliwienia wyjścia Juliana z ambasady, przyśpieszenia procesu rezygnacji z udzielania mu azylu i przekazania go w ręce władz brytyjskich” — oświadczył Carlos Poveda w rozmowie ze Sputnikiem. „Zakładam, że Stany Zjednoczone pragną zastosować wobec niego poważną kartę. Nie wyrok śmierci, lecz może być on skazany na dożywocie” — dodał.

Dyrektor Instytutu Współczesnego Rozwoju Państwowego Dmitrij Sołonnikow w wywiadzie dla “Sputnika” skomentował doniesienia o amerykańskich zarzutach dla założyciela “WikiLeaks”. „Stany Zjednoczone organizują poważne naciski wobec rządu Ekwadoru. Już obecnie Ekwador oświadcza, że Assange, prawdopodobnie, będzie musiał opuścić teren ambasady, ewentualnie, pod gwarancje Wielkiej Brytanii co do tego, że nie dokona ona dalszej jego ekstradycji ze swego terytorium. Jednakże gwarancje Wielkiej Brytanii w tej sytuacji mogą mieć charakter raczej podwójny, mogą bowiem być sformułowane w sposób, umożliwiający jego przeniesienie w wyniku końcowym na teren kraju trzeciego, jeśli opuści on teren ambasady. Jeśli Assange stanie przed sądem w Stanach Zjednoczonych, będzie to pokazowa rozprawa sądowa, która nie wróży Assange’owi nic dobrego” — uważa Dmitrij Sołonnikow.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 17.11.2018 16:05

    I pewnie zginie w wypadku, albo zachoruje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.