Assange na razie zostaje

Opublikowano: 03.04.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 738

Guillermo Lasso, ekwadorski grandziarz-biznesmen, którego jedną ze specjalizacji jest unikanie opodatkowania swoich gigantycznych dochodów, nie wygrał wyborów prezydenckich w Ekwadorze. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców tego kraju, ale i dla Juliana Assange’a.

Lasso zapowiedział, że jeśli uda mu się wygrać wybory, to jednym z jego pierwszych posunięć będzie „uprzejme zaproszenie” australijskiego aktywisty do opuszczenia ambasady Ekwadoru w Londynie w ciągu 30 dni. Został on jednak pokonany przez kandydata rządzącej lewicowej koalicji PAIS – Lenina Moreno.

Gdy późnym wieczorem w niedzielę (2 kwietnia) Narodowa Rada Wyborcza Ekwadoru ogłosiła wyniki po przeliczeniu 92 proc. oddanych głosów, stało się jasne, że Guillermo Lasso przegrywa. Wówczas Julian Assange na portalu społecznościowym Twitter odwinął się nieprzychylnemu sobie kandydatowi.

„Niniejszym uprzejmie zapraszam Pana Lasso, do opuszczenia Ekwadoru w ciągu najbliższych 30 dni (z lub bez jego milionów ukrytych w rajach podatkowych)” – napisał Assange.

Przypomnijmy, Assange został uwięziony przez władze brytyjskie w londyńskiej ambasadzie Ekwadoru w 2012 roku. Nie uznały one bowiem statusu azylanta politycznego, jaki nadały mu władze południowoamerykańskiego kraju. Przed budynkiem misji dyplomatycznej cały czas stoi patrol policji, który ma aresztować aktywistę jeżeli ten spróbuje opuścić budynek ambasady. Assange’owi zarzuca się molestowanie seksualne; na tej podstawie ma on zostać poddany ekstradycji do Szwecji. Sam on wielokrotnie zapowiadał, że gotów jest poddać się ekstradycji i procesowi sądowemu w tej sprawie jeżeli tylko zostanie wydana gwarancja, iż nie zostanie on przekazany w ręce Amerykanów.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 03.04.2017 13:34

    Tak więc mit, że Assagne żyje został już oficjalnie utrwalony.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.