Assange może umrzeć w więzieniu

Opublikowano: 26.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1546

Ponad 60 lekarzy podpisało list otwarty skierowany do szefowej brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Priti Patel z ostrzeżeniem, że założyciel „WikiLeaks” Julian Assange może umrzeć w więzieniu, jeśli nie otrzyma natychmiast pomocy medycznej.

„Z medycznego punktu widzenia i na podstawie dostępnych informacji zdolność Juliana Assange’a do wzięcia udziału w procesie w lutym 2020 roku budzi nasze poważne obawy” – cytuje stacja telewizyjna Sky News list rozpowszechniany przez „WikiLeaks” w brytyjskich mediach.

Specjaliści z Wielkiej Brytanii, Europy, Australii i Sri Lanki zaznaczają, że Assange musi zostać przeniesiony do centrum medycznego w celu pilnej oceny jego stanu fizycznego i psychicznego przez wykwalifikowanych specjalistów. „W przypadku braku takiej pomocy mamy powody, by niepokoić się, że Julian Assange może umrzeć w więzieniu” – napisali lekarze.

Wcześniej ojciec Assange’a, 80-letni Australijczyk John Shipton, powiedział, że obawia się ekstradycji syna do Ameryki, gdzie czeka go długotrwała kara pozbawienia wolności, i obawia się, że umrze w więzieniu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 26.11.2019 12:55

    Przecież o to im chodzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.