ASDA i Sainsbury’s nie chcą chrześcijańskich jajek

Opublikowano: 17.04.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 461

ASDA i Sainsbury’s odmówiły przyjęcia do sprzedaży chrześcijańskich jajek „Real Easter Egg” choć sprzedają jajka halal firmy Guylian.

ASDA i Sainsbury’s nie chcą sprzedawać jajek chrześcijańskich. Do jajek „Real Easter Egg” dołączona jest książeczka z informacją o tym, jak ważna jest Wielkanoc dla chrześcijan. Nie spodobało się to obydwu sieciowym kolosom, które odmówiły ich przyjęcia.

Tesco, Morrisons oraz Waitrose postanowiły takie jajka z chrześcijańską informacją włączyć do swojej sprzedaży i zrobiły już na produkcie obrót 400 000 funtów. 220 000 funtów ze sprzedaży jajek chrześcijańskich przekazano na cele dobroczynne. Ich cena jednostkowa, którą poparł Arcybiskup Yorku dr John Sentamu, to 3,99 funta.

ASDA i Sainsbury’s sprzedają dziesiątki różnych jajek, włączając w to jajka halal produkowane przez belgijską firmę Guylian. Żywność halal wymaga specyficznego podejścia i użycia do produkcji innego rodzaju żelatyny (pochodzącej od zwierząt uśmiercanych metodą halal).

Sieć Sainsbury’s sprzedaje m.in. kalendarze adwentowe dla psów, jednak nie chce sprzedawać chrześcijańskich jajek. Twierdzi, że nie ma na nie zapotrzebowania.

„Real Easter Egg” firmy Meaningful Chocolate Company to jedyny produkt z imieniem Jezusa. Do kartonika załączona jest 24-stronicowa książeczka ukazująca śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

Kilka dni wcześniej premier Theresa May potępiła National Trust za usunięcie słowa „Easter” („Wielkanoc”) ze swojego konkursu polowania na jajka wielkanocne.

National Trust – organizacja zajmująca się ochroną zabytków i przyrody prowadzi co roku konkursy polowania na jajka na terenie swoich obiektów. W tym roku rozlepiono 300 plakatów reklamujących zabawę z jajkami w różnych miejscach, ale wcześniejszą nazwę “Easter Egg Trail” zastąpiono “Cadbury’s Great British Egg Hunt” eliminując słowo “Easter” i zastępując je nazwą sponsora Cadbury.

Arcybiskup Yorku dr John Sentamu potępił tę zamianę twierdząc, że usunięcie słowa najważniejszego święta chrześcijaństwa to jak „splunięcie do grobu” Jezusa.

W mediach społecznościowych rozpętała się burza, wielu członków National Trust twittowało prosząc o natychmiastowe usunięcie członkostwa.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.