Armia USA rozpatruje autonomizację samolotów transportowych

Opublikowano: 14.02.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1441

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych przyznały firmie Reliable Robotics kontrakt na zbadanie, jak przekształcić wielosilnikowe odrzutowce transportowe w zrobotyzowane samoloty, które mogą same przewozić ładunki na cały świat.

„Badanie to obejmie ocenę wykonalności pełnych i ograniczonych funkcji automatyzacji samolotów dla operacji cargo” – podała firma Reliable Robotics w komunikacie prasowym.

Wyposażenie dużych odrzutowców transportowych w automatyzację pozwoliłoby USAF „zwiększyć tempo misji na całym świecie i wykorzystać certyfikowane rozwiązanie komercyjne dla potrzeb przemysłu obronnego po ułamkowych kosztach i rozszerzyć możliwości samolotów”, kontynuuje Reliable Robotics.

Kontrakt ma na celu wyprodukowanie autonomicznych systemów lotu, które pozwolą odrzutowcom lądować i startować oraz przemierzać pas startowy pod zdalnym nadzorem człowieka. USAF chce zmodernizować swoją flotę samolotów transportowych. Wydaje się, że najtańszym na to sposobem jest automatyzacja starszych odrzutowców. Jest to ekonomiczna droga do oszczędności czasu i zasobów oraz zmniejszenia liczby śmiertelnych wypadków lotniczych.

I tak oto będzie znikało zapotrzebowanie na pilotów.

Na podstawie: BusinessWire.com
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.