Armia USA chciała chronić Biały Dom „promieniem bólu”

Opublikowano: 20.09.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 331

Eksperymentalna broń Pentagonu, która miała być używana w różnych scenariuszach, od odstraszania piratów na pełnym morzu po kontrolowanie zamieszek na ulicach miast w przypadku masowych niepokojów, jest przedmiotem nowych kontrowersji po ujawnieniu dokumentów z prób terenowych.

Dwie dekady temu Departament Obrony ujawnił broń zwaną Active Denial System (lub ADS), nazywaną „promieniem bólu” lub także „promieniem ciepła”, który był w stanie zadać niewidzialne uderzenie bólu protestującym, którzy nie chcieli się rozejść lub alternatywnie system mógł powstrzymać wrogie łodzie zbliżające się do pancernika.

System działa poprzez skierowanie energii na cel, powodując krótki, ale potworny ból – jakby skóra płonęła – który nie pozostawia chwilowych ani trwałych obrażeń. Zasadniczo uderza obiekt podmuchem intensywnego, palącego ciepła. Test terenowy z 2007 roku, który później wyciekł do „Wired”, ujawnił jednak, że pilot służący jako obiekt testowy został poważnie poparzony przez urządzenie.

Stało się tak mimo tego, że naukowcy Raytheona, którzy go opracowali, próbowali zapewniać, że system jest całkowicie bezpieczny i powoduje jedynie przejściowy dyskomfort.

„Nieśmiercionośne urządzenie działa poprzez emisję wiązki mikrofalowej o częstotliwości 95 gigaherców, określonej częstotliwości, która przenika przez najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, powodując intensywne pieczenie, ale niewystarczającej (teoretycznie), aby spowodować oparzenie”, donosi „Yahoo News” w tym tygodniu, po tym, jak urzędnicy obrony podobno rozważali użycie promienia bólu, aby odstraszyć niedawne zamieszki w pobliżu Białego Domu.

Po tym, jak nie był skuteczny ani w Iraku, ani w Afganistanie, częściowo podobno dlatego, że ładowanie trwa tak długo i musi być obsługiwany z platformy nie mniejszej niż Humvee lub inny duży pojazd wojskowy, urzędnicy Pentagonu rozważali możliwość wykorzystywania systemu do odstraszania coraz bardziej gwałtownych protestów obserwowanych tego lata w amerykańskich miastach.

Na podstawie: Wired.com, News.Yahoo.com
Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o