Armia Izraela ma prawo popełniać zbrodnie wojenne?

Opublikowano: 05.01.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 306

„Izrael nie pozwoli aby jego żołnierze stanęli przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w sprawie ewentualnych zarzutów o popełnianie zbrodni wojennych” – powiedział w niedziele premier Benjamin Netanjahu. Wypowiedź ta odnosi się do wniesionego przez stronę palestyńską oskarżenia.

Palestyńskie próby przystąpienia do Międzynarodowego Trybunału Karnego zaowocowały odwetową akcją Izraela polegającą na wstrzymaniu wypłaty pensji Palestyńczykom na terytoriach okupowanych. Są to pieniądze pozyskiwane przez Izrael z podatków na terytoriach okupowanych przez reżim.

Netanjahu powiedział, że armia izraelska nadal będzie bronić Izraela „z siłą i determinacją”. Władze Palestyny mówią, że działania takie jak zamrożenie wypłat przychodów podatkowych to „nowy rodzaj zbrodni wojennych”. Działania prawne Palestyny spotykają się z bezprawnymi reakcjami Izraela.

Według źródeł Trybunału, Autonomia Palestyńska chce by Trybunał zbadał izraelskie zbrodnie wojenne popełnione na terytoriach palestyńskich od 13 czerwca 2014 roku. Obejmuje to 50-dniową operację „Ochronne Ostrze”, którą kosztowała życie 2200 Palestyńczykó, w ogromnej większości cywilów.

Izrael jest państwem znanym z niewypełniania rezolucji ONZ skierowanych przeciwko niemu, odmawiający jakichkolwiek kontroli swojego arsenału atomowego. Apologeci Izraela tacy jak żydowski profesor prawa z USA Alan Dershowitz, przedstawiany jako autorytet w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego, pisał, że Izraela nie dotyczy prawo międzynarodowe (!).

Międzynarodowy Trybunał Karny powołany jest do sądzenia osób oskarżonych o zbrodnie ludobójstwa, zbrodnie przeciwko ludzkości oraz zbrodnie wojenne popełnione po 1 lipca 2002 roku, kiedy w życie wszedł Rzymski Statut Trybunału Karnego.

Na podstawie: RT
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
roztargniony
Użytkownik
roztargniony

Lepsi i gorsi. Pora by ktoś zabrał się za te dwa, wyjątkowo pokojowe kraje, jakimi są USA i Izrael, a po wydaniu jedynie słusznego wyroku, natychmiast go wykonał.

rurek
Użytkownik
rurek

Żaden żyd nie będzie sądzony przez gojów.