Armia Australii przenosi osoby z COVID-19 do obozów

Opublikowano: 23.11.2021 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2436

Australijska armia zaczęła przymusowo przenosić mieszkańców Terytoriów Północnych do obozu kwarantanny w Howard Springs w Darwin po tym, jak w społeczności Binjari zidentyfikowano dziewięć nowych przypadków zakażenia chorobą COVID-19.

„Mieszkańcy Binjari i Rockhole utracili pięciu powodów, dla których mogli wychodzić z domów” – powiedział główny minister Terytorium Północnego Michael Gunner. Wspomniane przez niego powody to kupowanie żywności i zapasów, ćwiczenia fizyczne trwające do dwóch godzin, opieka lub wsparcie dla osoby trzeciej, praca i nauka (jeśli nie można wykonać ich w domu), oraz przyjęcie preparatu genetycznego na COVID-19 w najbliższym punkcie „szczepień”. Obecnie z obu miejscowości wolno wyjeżdżać tylko w celu leczenia, w nagłych wypadkach i dotyczących wykonania obowiązków prawnych.

„Najprawdopodobniej dzisiaj więcej mieszkańców zostanie przeniesionych do Howard Springs z powodu pozytywnych wyników testów lub bliskiego kontaktu [z zakażonymi]” – informuje Gunner. „Zidentyfikowaliśmy już 38 bliskich kontaktów w Binjari, ale liczba ta wzrośnie. Te 38 osoby są teraz przenoszone [do obozów]” – dodał.

„Wczoraj wieczorem skontaktowałem się z premierem. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie około 20 pracowników ADF, a także ciężarówek wojskowych w celu pomocy w transportowaniu [do obozów koncentracyjnych] pozytywnych przypadków i bliskich kontaktów, oraz za wsparcie społeczności. Obecnie przeprowadzamy ocenę, jakich dodatkowych zasobów możemy potrzebować od władz federalnych. Premier jest gotowy do dalszej pomocy – dziękuję mu za to” – poinformował.

„Jesteśmy świadomi faktu, że może to mieć jakiś wpływ na zdrowie psychiczne ludzi, a także na ich ogólne samopoczucie” – powiedział „NT News” komisarz policji Jamie Chalkner.

Z dziewięciu nowych przypadków zakażenia w Binjari cztery to kobiety, a pięć to mężczyźni, w tym 78-letnia kobieta, która została przetransportowana do szpitala w Darwinie.

W niedzielę nie zgłoszono żadnych nowych przypadków COVID-19, jednak minister Gunner powiedział, że martwi się „mieszaniem się gospodarstw domowych” w Binjari i Rockhole, których populacje wynoszą odpowiednio około 220 i 130 osób. „Tak, to są silne środki [działania], ale zagrożenie życia jest ekstremalne” – uzasadnił decyzję więzienia ludzi w obozach minister.

Na podstawie: Aecom.com, Facebook.com, ABC.net.au
Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.