Argusowe oczy

Opublikowano: 06.09.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Publicystyka, Telekomunikacja i komputery

Liczba wyświetleń: 3332

Przypominając sobie „złotą myśl” rzecznika MSZ Łukasza Jasiny „jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego”, którą wypowiedział, na konferencji prasowej, z końcem marca 2022 roku, poczułem się nieswojo jako Polak.

Poczułem się tak, jak gdyby za chwilę drzwi mojego domu wyłamać mieli ukraińscy nacjonaliści spod znaku Bandery. I podpalą mój dom podobnie, tak jak to było na Wołyniu. W krwawą niedzielę, 11 lipca 1943 roku… Ponieważ w związku z opublikowaniem przez „Myśl Polską” mojego felietonu pt. „Kiedy wojna?”, do chóru, który „docenił ten felieton”, dołączyła Olena Koceruba z zespołu Ukraińców, działających w ramach projektu nazywającego się „Stop Lie”, zajmującego się monitorowaniem działalności publicystycznej.

Ukraińscy „śledczy”

W skład tego zespołu wchodzą następujące osoby: Olena Kocureba, Anna Stożko, Bogdan Myronenko, Anatolij Kurnosow oraz Wiktoria Czyrwa. Piszą oni o sobie: „My, ukraińscy dziennikarze i analitycy, połączyliśmy siły, aby zwalczać rosyjską propagandę i obalać rosyjskie fake newsy w Polsce i w Niemczech”.

Informują, że wyśledzili następujące polskie media, które regularnie rozpowszechniały rosyjskie narracje w sierpniu 2023 roku (zachowuję pisownię oryginału): „C-z06.neon24, Neon24, Sputniknews, News-front, Wolnemedia, Nyslpolska, Dziennik Polityczny, Marucha, Boomerangmedia, Olej w głowie, TG Ukraina w Ogniu, TG Ciezka Artyleria, TG Ruch Oporu, TG Niezależny Dziennik Polityczny, TG NewsFactoryPl, TG Antypropaganda, TG RuskiStatek, TG Ciezka Artyleria – kanał, TG Ruch Oporu, TG swiatinformacji, TG GrzegorzBraun https, TG Warszawska Syrenka […], a także konta w mediach społecznościowych niektórych sił politycznych i prorosyjskich postaci w Polsce”.

Zasadnicze pytania

W świetle sensacji z „The Washington Post” z dnia 18 sierpnia 2023 roku, zawartej w artykule „Russia recruited operatives online to target weapons crossing Poland”, z którego wynika, że trzonem siatki szpiegowskiej działającej w Polsce było kilkunastu obywateli ukraińskich, należy zadać parę pytań wysokiej jakości na temat działalności Ukraińców ze „Stop Lie”, działających pod oficjalnym szyldem obalaczy rosyjskich fake newsów, szukający ich na terenie Polski i Niemiec.

1. Na jakiej podstawie prawnej prowadzą szeroko zakrojoną akcję de facto inwigilacyjną w Polsce?

2. Czy w związku z prowadzoną działalnością stricte śledczą, współpracują (i w jakim zakresie) z ukraińskim wywiadem i SBU?

Autorstwo: Eugeniusz Zinkiewicz
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Admin WM 06.09.2023 12:47

  To bardzo niebezpieczna sytuacja, biorąc pod uwagę przeforsowane w Polsce przez PiS prawo o karze minimum 8 lat więzienia za szerzenie tzw. „dezinformacji”, czyli w praktyce innej narracji niż rządowa. Wskazania ukraińskich odpowiedników niesławnych polskich tropicieli z „Demagoga”, których rzekome fake newsy co chwilę okazują się prawdą, mogą stać się pretekstem do aresztowań Polaków, bo któż jak nie Ukraińcy wie najlepiej, kto szerzy nieukraińską narrację.

 2. emigrant001 06.09.2023 19:12

  I jesteś Maurycy na piątym miejscu. To wysoka pozycja wśród nierządnej opozycji:) Ale przynajmniej wiadomo co czytać a co nie:) Niektórych z listy nie znałem a pomogą mi ich poznać ukraińscy specjaliści od propagandy:)

 3. radical3dom 07.09.2023 11:03

  Ukr-a-ina idi na ch…!!!

 4. najzwyklejszy 07.09.2023 11:08

  (Naruszenie ragulaminu punkt 5b. Admin WM)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.